| BiuL a întrebat:

Am parul drept, de aceea il intind din an in Paste insa varfurile nu stau asa chiar perfect, sunt un pic intoarse spre interior, respetic exterior. Ce pot sa fac sa stea parul drept pana in capat fara sa folosesc placa? Stiti vreun spray, balsam leave in, ceva de genul?

Răspuns Câştigător
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Eu iti recomand sa iti cumperi spray pentru indreptarea parului. Te duci la farmacii si intrebi, daca nu gasesti la prima undeva tot vei gasi.
Daca nu uita-te in catalogul de la avon si oriflame (s-ar putea sa apara, uneori au spray din acela).

Wella flat iron spray
http://ale-fashion-xo.blogspot.com/......spray.html
Sau cand iti intinzi parul dai cu fixativ la varfuri (eu am facut asa de multe ori si mi-a rezistat 3-4 zile)

Succes!

| BiuL explică (pentru MeimeiPinguinu):

Merci merci, dar ideea e ca eu nu il intind si nici nu vreau sa o fac :p

| MeimeiPinguinu a răspuns (pentru BiuL):

Cu placere, da am inteles ca il intinzi foarte rar, eu ti-am recomandat spray pentru indreptarea parului.Am o prietena care s-a dat cateva luni de zile anul trecut cu ceva spray, si a inceput sa i se indrepte parul dupa 2-3 saptamani de la aplicare.Se dadea cu el pe par fara sa intinda parul cu placa apoi happy