| cami5 a întrebat:

Am parul drept si foarte moale.Am incercat nenumarate metode de a-l face cret/ondulat. sau macar bucle, dar se lasa foarte repede. Ce pot face?!

6 răspunsuri:
| Crs a răspuns:

Ti-l poti ondula in mai multe feluri, dar prea mult nu stiu cat o sa iti tine, pentru ca tipul parului tau este sa fie drept.
dupa ce faci baie pe cap, pe parul ud ti-l poti pune pe bigudiuri si sa lasi asa toata noaptea;
dupa ce faci baie pe cap tii parul ud mai mult in prosop, dupa care aplici spuma, pui parul din nou in prosop si il mai lasi asa. dupa aceea te usuci cu capul in jos
sau il poti increti cu drotul sau cu placa.

| MissCamelia a răspuns:

Foloseste in loc de fixativ, bere. Intareste firul de par si da mai multa rezistenta decat un fixativ, plsu ca nu e la fel de daunatoare:). pentru mai multe noutati si review-uri despre produse cosmetice, machiaj si ingrijire, intra pe http://camelcutza.blogspot.com/

| DeMentaa a răspuns:

Exact asa il am si eu...si nu pot sa il fac

| DeMentaa a răspuns:

:poti incerca cu ondulator
-bigudiuri
-sa iti impletesti parul cand este ud si cand il usuci ti se face ondulat...cam atatea stitu si eu

| Pink Panther a răspuns:

Cred ca singurul lucru pe care ai putea sa-l faci este sa te obisnuiesti cu el asa...si eu am parul la fel si nu i-am putut face mai nimic ca sa stea ondulat, la mine nu sta ondulat nici cu un tub de fixativ (am incercat la banchet). Asadar, ai putea sa vezi parul drept o calitatea, deoarece foarte multe fete isi distrug parul cu placa, tu il ai deja drept, in plus se poarta parul drept anul asta.
Succes! kiss

| DeNyyy a răspuns:

Tu il ai drept ...si nu iti place? eu il am ondulat si nu imi place...nu stiu cum ai putea sa ti-l faci cum vrei dar sa stii ca anul asta se poarta parul drept