| R0011 a întrebat:

Iti poti face parul si permanent drept? Eu stiam ca se poate doar cret/ondulat.thinking A incercat cineva?

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Se poate face și permanent drept dar te costă câteva milioane bune.
Pa, pa.

| beautifulkiss a răspuns:

Buna,da se poate face, dar nu stiu sa-ti zic cat costa.Eu nu am incercat, dar am mai vazut pe net si ma rog, dar ideea e ca-ti afecteaza mult parul pentru ca pentru a face parul sa stea drept mult timp trebuiesc folosite multe solutii care iti vor afecta structura firului de par, deci nu prea e bine.
Numai bine.

| ynna93 a răspuns:

Se poate face permanent drept, sincer sa-ti zic nu am vazut pe nimeni apropiat care sa faca acest lucru, dar am auzit pe la vedete, cele din america desigur, si nu stiu cat costa dar ele sigur au dat destui bani.

| Wechangetheworld a răspuns:

Se poate face permanent drept. eu am o prietena care il avea cret si ii la indreptat si nu intr-un oras mare la pur si simplu un coafor si acum il mai are drept si cred ca il are de vreo 2 ani. asa ca intreba la coafor daca ti-l poate face. dar cel mai probabil vei reusii SUCCES!

| NbhdDaughter a răspuns:

Nu,nu se poate face permanent drept.Nu are cum.Permanentul este o solutie care increteste sau ma rog, onduleaza parul.Cu cat este mai concentrata cu atat parul se onduleaza mai tare, pana devine cret.

| ynna93 a răspuns (pentru NbhdDaughter):

Nu se referea la genul ala de permanent, ci la sensul de baza al cuvantului permanent=pentru totdeauna.

| spi a răspuns:

Da,se poate.eu mi-am facut in japonia.m-am dus la salon si mi l-a indreptat.este o placa speciala..la noi se gaseste in orasele mari la saloane dar tine cateva zile..eu il am de un an asa..si cred ca tot o sa mai tina

| AleWhatever a răspuns:

Se poate face. o prietena a facut si am vazut si pe youtube fete care au facut.

| Lahairstylist.ro a răspuns:

Buna,
Am scris un articol despre permanentul drept - il poti citi aici:
http://lahairstylist.ro/wordpress/permanentul-drept