| GabrielaS13 a întrebat:

Cum e mai frumos? Ondulat sau drept? Eu am parul ondulat tare si in unule locuri chiar si cret. Dar ma enerveaza ca se ingrasa repede. Ce pot sa fac ca sa nu mi se mai ingrase?

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Bucură-te de el așa cum este.
http://www.lyla.ro/tunsori/
Pa, pa.

| KikiRiki98 a răspuns:

Eu am parul drept si as vrea sa il am ondulat.Parerea mea este sa il lasi asa cum este si bucura-te de el. Poti sa il indrepti din cand in cand daca vrei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Mie drept îmi place mai mult.
Pentru păr gras, îţi recomand şampon profesional cu minerale de la Marea Moartă:
http://www.beautyminerals.ro/......-1291.html
Te pup!

| NesquikDuoSpecial a răspuns:

Buna, GabitzaScUmPiCa!
Stiu ca se ingrasa, dar sa Stii ca fetelor cu par drept li se ingrasa mult Mai rau si li se lipeste de cap (eu am parul drept, am experienta laughing )
Oricum, parul ondulat este mult mai sweetie decat cel drept. Potisa incerci ca, la fiecare spalare, dupa samponari sa aplici pe par suc de lamaie rece. Chiar ajuta happy
O zi frumoasa sa ai!

| AmanoYuno a răspuns:

Pai fiecare fata vrea parul pe care nu il are.eu de exemplu il am drept si il vreau cret sau ondulat

| Georgiana2505 a răspuns:

Buna!
Si eu am parul ondulat spre cret si mereu as vrea sa-l indrept.
Stii ca fetele cu parul ondulat/cret il vor drept iar cele cu par drept il vor ondulat.
Nu te sfatuiesc sa-l faci atat de des cu placa.Naturaletea te face cea mai frumoasa.
In legatura cu ingrasarea parului, si eu trec prin acelasi chin. Am citit in multe articole ca spalatul des pe cap duce la ingrasarea parului.Nu stiu ce sa zic sincer. Eu ma spal de doua ori pe saptamana si tot mi se ingrasa sad

| GabrielaS13 explică (pentru Georgiana2505):

Eu ma spalam de 2 ori pe saptamana. Am vazut ca tot mi se ingrasa si am incercat sa ma spal doar o data pe saptamana. Dar tot mi se ingrasa crying

| GabrielaS13 explică:

Eu il am ondulat nu cret big grin

| Andreea_Dinu_1995 a răspuns:

Lasa-l asa cum il ai