| xLoveMe a întrebat:

Am parul lung, si as vrea sa ma tund scurt scurt, si habar nu am ce sa fac, dar imi e ca daca ma tund scurt, o sa imi creasca parul foarte greu, deci...sa ma tund sau nu?
plss un raspuns :X va pup!

9 răspunsuri:
| Patricia a răspuns:

Nuuuuuuuuuu...nu te tundee! O sa iti para rau dupa.

| GabrielaSandica a răspuns:

Buna, iti dau un site, este un salon virtual si poti incerca diferite coafuri. Asa vezi clar cum iti sta mai bine.

http://haircolor.avon.com/ro/

| Stappj a răspuns:

Pai depinde de cum ti-a crescut pana acumhappy( cat de repede)
Daca tu crezi ca iti va sta bine cu el scurt tunde-te ca pana la urma urmei trebuie sa creasca big grin
Succes

| Zendayya a răspuns:

Daca iti e teama ca iti va creste greu, inseamna ca iti place parul lung. doar curiozitatea te impinge sa te tunzi. daca i lasi lung vei avea mai multe posibilitati de aranjare. si eu am facut aceeasi greseala sa ma tund si acum imi pare rau pentru ca daca l-as fi lasat acum l-as fi avut foarte lung... funda?

| flor31 a răspuns:

Sfatul meu este sa nu te tunzi, si eu l-am avut lung si ziceam aproape intr-una ''of, ma enerveaza, vreau sa ma tund'', si m-am tuns, iar acum imi pare foarte rau, vreau sa am parul de inainte, iar acum toti imi spun ca mi-am stricat parul pe care-l aveam si pacat ca am pierdut atatia ani (18 ani am) ingrijindu-l, dar de ce sa te tunzi scurt scurt, doar esti fata iar fetele trebuie sa aiba parul lung, iar baietii scurt scurt, acum faci ce vrei tu dar pe urma sunt sigura ca o sa iti para rau. :*

| Alesandraas a răspuns:

Te-as sfatui sa nu te tunzi direct scurt,scurt.O sa-ti para rau.
Si eu am parul ft lung si vreau tot la fel sa ma tund.Dar am fost la cea care ma tunde mereu si m-a sfatuit sa o iau usor,usor,din ce in ce mai scurt, si dupa daca vreau ma face scurt de tot.

Si daca te ajuta cu ceva sa te mai razgandesti, eu am parul lung de 11 ani,un par superb!love struck

Iar de crescut depinde,poti sa folosesti ceva tratamente cu ulei de ricin, sau sa-l tii mai mult strans sau impletit dupa ce ai sa te tunzi.
Sper sa te fi ajutat, nu sa te fi incurcat mai tare.blushing

| pauula a răspuns:

Eu zic sa nu te tunzi.iti va placea cateva luni si apoi vei vrea sa ai din nou parul lung si iti va parea rau.asa am patit si eu.si in plus parul lung e foarte dragut si feminin.

| BlurrY a răspuns:

Poi poti sa il tai pentru ca parul... cesteeeeee foarte repede (cel putin mielaughing ) si ai sa arati frumoasa si fara par lung!
E bine sa incerci sa vezi cum iti sta...BAFTA!

| alexandruv1999 a răspuns:

Salut! Eu as spune sa nu te tunzi chiar scurt, scurt. Tunde-te doar asa putin, din varfuri. iar daca crezi dupa aceea ca ti-ar plecea mai scurt. vei putea sa o faci ulterior! Sper ca te-am ajutat. funda? big grinbig grin