| candygirl a întrebat:

Am parul lung si drept si vreau sa il am cret fara sa trebuiasca sa ma chinui eu cu bigudiuri la fiecare doua zile. ma gandeam sa il fac permanent, dar am vazut la alte fete si sunt buclele mici. se poate face sa fie si mai mari? si am mai auzit si ca solutia pentru permanent strica foarte tare parul. e adevarat?

4 răspunsuri:
| AdinaELA a răspuns:

Oh nu! In niciun caz permanent! Nu te sfatuiesc.Sincer, iti recomand mai repede sa-l faci cu ondulatorul decat permanent.Am multe persoane cunoscute care lucreaza in domeniul asta (coafura, frizerie etc) si nimeni nu recomanda permanentul! La fel, am multe persoane cunoscute care au folosit aceasta metoda-permanentul- si care au probleme mari: caderea parului, deteriorarea lui. Iti recomand, daca vrei un par cat de cat ondulat, dupa ce faci baie la cap, sa dai pe parul ud putina spuma.Sau sa pui niste bigudiuri peste noapte si cred ca parul va rezista cateva zile daca-l ajuti cu putin fixativ! Dar NU permanent! Nu face aceasta greseala!

| Izza_4461 a răspuns:

Buclele se pot face cat de mici sau cat de maei doresti. Tu iti alegi marimea la solon, bineinteles daca salonul dispune de mai multe marimi de bigudiuri. Solutia de permanent nu prea este buna pentru par, dar daca ai grija ca pe urma sa folosesti mereu balsam de par si sa-ti mai faci din cand in cand si cate o masca e totul rezolvat. Oricum nu strica parul mai mult decat daca l-ai face cu placa sau cu ondulatorul o data la doua zile.winking

| antoniaaaa a răspuns:

Cum doame iarta.ma sa iti dai cu spuma inainte sa iti faci baie?rolling on the floor) pentru ce e apa? nu pentru a curata parul?rolling on the floor))...lol

| BunnyBoo4 a răspuns:

Da,am auzit ca daca il faci permanent cret.ti`l si arde.dar eu cand vreau sa il am cret.ma impletesc si il desprind a doua zi.doar ca nu tine foarte mult. poate ca daca incerci sa te dai cu spuma inainte sa faci baie.iar apoi ti`l usuci putin si il impletesti. poate dureaza mai mult timp.thinking