| mikaguapa a întrebat:

Bunahappy. Eu am parul drept,si normal vreau parul cret. Imi fac multe codite, dar am auzit de parul permanent. Cam ce stiti despre modul de ati face parul permanent?

5 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Mama e hairsylist si face permanent deci stiu destul de multe despre acesat metoda. Sincer nu ti-o recomand. Se foloseste o solutie destul de tare care mirose teribil si arde foarte tare parul. De asemenea acel miros o sa ramanana in par, nu atat de puternic dar ramane. Iti va fi foarte greu sa iti descurci parul si nici nu arta ca parul cret natural iar dupa o perioada o sa se strice si o sa arate urat. Si inca ceva, permanent isi fac toate babele, nu am prea vazut femei mai tinere de 40 de ani sa isi faca.

| HolyPotato a răspuns:

Nu este bun pentru parul tau, il degradeaza foarte mult, dar daca vrei par cret uite o solutie foarte buna:
Cea mai eficienta si rezistenta metoda de ondulare e cea cu bere, care iti si hraneste parul totodata si nu e nevoie de clatire. P.S ai nevoie de bere CU alcool. In functie de parul tau, rezista pana cand te speli pe cap fara nici o urma de fixativ
-Aplici berea pe suvita de par cu o bucata de vata bine imbibata de la radacina pana la varf si apoi pui suvita pe bigudiu. Procedezi la fel si cu parul ramas. Nu e nevoie de clatire, daca il pui seara, mirosul dispare in totalitate pana a doua zi!
*Dar ai grija cum aplici bigudiurile (in ce directie si marimea lor) incat sa-ti iasa buclele dorite. Bafta happy

| mikaguapa explică:

Multumesc pentru raspunsurikiss. Da, intr-adevar e o metoda proasta, deci tot cu bigudiuri si codite e mai binehappy.

| Roobeertaa a răspuns:

Buna,da e o solutie asta nu inseamna ca si una buna.Nu am auzit prea multe pareri de bine despre acest permanent..multe dezavantaje care deteriorarea, arderea parului etc. Cu niste bigudiuri si niste fixativ cred ca ar fi mai bine pentru parul tau. Sper ca te-a ajutathappy

| elag a răspuns:

Crede-ma nu iti face par permanent