| midnight_2375 a întrebat:

Am parul lung si nu am deloc volum sad. Sunt tunsa filat. Parul este si foarte moale si nu stiu ce sa ii fac... Dupa ce este aproape uscat eu il impletesc spic si il tin pana dimineata, dar doar se umfla nu capata volum sus... Sfaturi?

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Corinne a răspuns:

Buna! Pe langa sfaturile ce le-ai primit cu uscarea cu capul jos si impletirea spic care da rezultat doar de umflere dar ca sa-ti reziste intreaga zi partea de sus a parului sau unde doresti volumul il poti tapa cu un pieptene cu "dintii" foarte desi sau cu o perie pentru tapat/coafat si apoi da`l tot peste cap si piaptana`l usor la suprafata cu o perie normala de par iar apoi il dai cu fixativ arata minunat love struck mai ales ca esti tunsa in scari! happy

| bellekamms a răspuns:

Piaptana-l apoi lasa-ti capul in jos si da-ti cu un fixativ forte lasa-l putin asa sa se usuce apoi ridici capul si ti-l aranjezi cum vrei. efectul va fi spectaculos

| Jolie_6609 a răspuns:

Foloseste un sampon pentru volum si atunci cand iti usuci parul piaptana-l sau usuca-l cu fheonul cu capul in jos happy. Altceva, nu prea ai ce face.
Mult succes love struck!

| andra_9841 a răspuns:

Pai si eu aveam parul lipssit de volum.Iti sugerez fie sa incerci sa ti-l uusuci cu peria, fie sa iti pui spuma pentru volum fie sa te tunzi astfel incat sa aiba volum.Eu tocmai m-am tuns si sunt foarte multumitahappy.