| dEutSa_8892 a întrebat:

Am parul lung si putin ondulat thinking si de curand mi-am luat placathinking si nu prea stiu ce " coafuri " sa-mi fac...am incercat sa imi dau bretonul intr-o parte si sa-l ondulez putin [ sa-l rasucesc...] nu stiu cum sa zic...si in rest sa am parul drept.imi sta bine, dar as vrea alte "coafuri" simple thinking care sa le fac singura acasa...

4 răspunsuri:
| ailin a răspuns:

Daca vrei sa nu te trezesti ca ramai cheala lasa placa mai ales ca ai parul putin cret trebuie s ainsisti mult sa l indrepti o sa l arzi foarte rau si urmatoru pas e ca o sa il tunzi pentru ca iti cade sau o sa ti faca cei din jur observatie ca ai parul naspa ai parul cret foarte bine sunt sute de coafuri cu parul cret mai cauta pe net sa vezi dupa ce multumita o sa fi de parul tau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.

Cel mai simplu este parul tau natural, iti poti cumpara diferite agrafe, chestioare pe care sa le pui in par, dar nu iti recomand sa folosesti placa, nu mai multde o data pe saptamanahappy iti va arde parul happy

O zi placuta

| helena a răspuns:

Buna, si eu am parul la fel ca tine happy. Mai intai te sfatuiesc sa iti cumperi un ulei pentru par ca sa nu ti se deterioreze parul de la placa (il poti gasi si la supermarket si nu e scump deloc). In ceea ce priveste coafurile, e foarte buna ideea ta. Poti sa faci si invers, adica sa iti lasi parul ondulat si sa iti indrepti decat bretonul (arata foarte bine, ca la salon).
Poti sa mai incerci sa il indrepti pe tot si sa ti-l prinzi cu o clama/agrafa la spate. Eu de obicei imi indrept parul si imi dau bretonul inr-o parte, si imi pun o bentita sau o agrafa (mai mult pentru aspect).
Acum, nu stiu, depinde si ce iti place. Sper ca te-am ajutat :*.