| FeFe_5684 a întrebat:

deci mi-am luat azi o placa de ondulat parul` si cand am ajuns acasa am incercat sa mi`l ondulez sa vad km iese, dar nu mi se onduleaza deloc.
Am facut exact ca in filmuletzul acesta http://www.youtube.com/watch?v=STThDTc1CEw dar degeaba:| numa nu-mi ies buclele orice as incerca:(. Are cineva idee cum ar trebui sa procedez?:| Fundoiii:X:D

Răspuns Câştigător
| DTralala a răspuns:

Buna! Ceva urgent : sa nu cumva sa faci ce ti-a spus @Romelya314! [Inteleg ca ai vrut s-o ajuti, dar daca nu te pricepi, las-o balta!] Deci, niciodata sa nu folosesti placa de par sau ondulator sau orice alt apart pentru ingrijirea parului pe parul UD! Il arzi in cel mai rau hal + ca se si strica ondulatorul! Daca vrei rezultate exceptionale, spala-te pe cap inainte de a-l folosi, usuca-te bine cu uscatorul; baga ondulatorul in priza si lasa-l sa se incalzeasca bine cca. 3 min. apoi poti incepe sa "te ondulezi".
Bafta & Sarbatori fericite,
Khristall; x

4 răspunsuri:
| LoliTa_7237 a răspuns:

Pei depinde de placa ca trebuie sa fie cat mai ingusta nici mie nu imi iesecrying dar nu prea am nevoierolling on the floor

| HotChoclate a răspuns:

Buna.Cred ca ar trebui sa folosesti o spuma si apoi un fixativ.Ai grija ca placa sa fie destul de fierbite si tine asa cateva secunde.:*

| Romelya314 a răspuns:

Banuiesc ca nu ai ondulatorul ca cel din fimuletz... Asigurate ca e suficient de cald (chiar fierbinte) si incearca sa mentii ceva mai mult timp parul pe ondulator, poti controla cu mana sa nu se arda parul (dar totusi sa se incalzeasca binisor -parul pe ondulator-)
Poti sa folosesti ceva fixativ, spuma sau sa-ti fie putin parul umed inainte sa te apuci de ondulathappy

Daca nu merge nici asa... atunci poti sa-ti cumperi alt ondulator!
iti doresc bafta!

| ViseCiufulite a răspuns:

Ce firma e? Si eu am un ondulator Philips si chiar nu merge, l-am cumparat pentru o nunta... bani cheltuiti aiurea.Inca imi e ciuda ca am dat aproape 200 de lei pe el si nu merge...