| Farcas a întrebat:

Cum sa-mi mai prind parul la scoala? L-am lasat pe spate, l-am intins, in coada, l-am impletit, l-am incretit, dar parca m-am saturat tot de aceleasi. Ceva idei? mersi. p. s. n-am parul foarte mare, e mediu happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna Tuturor,

Stiam ca femeile sunt rele dar... uitasem ca sunt chiar asa ignorante uneori?!?
Timea raspunsul meu este: uita-te prin filme la aspectul asta. In friends erau niste coafuri dragute. Cumpara clestisori sau diferite agrafe si lasa imaginatia sa faca minuni. Te apreciez pentru dorinta de schimbare si interesul pentru a nu fi monotona (cum sunt foarte multe femei)

43 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Indreapta-ti-l cu placa happy Va arata foarte bine si va sta 1-2 zile.happy Este pacat sa il tunzi mai ales daca e mediu.happy
Succes!winking

| Carlamonicaanghele a răspuns:

2 codite:X, o coada impletita intr-o parte

mlm
| mlm a răspuns:

Este pacat sa il tunzi, prinde-l in asa fel incat sa nu te deranjeze.Nu are importanta ca ai mai fost impletita sau prinsa in coada la par, important ca parul sa fie ingrijit.Bafta.

| psiholoaga a răspuns:

Rade-l. Pe urma nu o sa mai ai de ales intre atatea optiuni si te vei obisnui sa fii mai statornica.

| Annitu a răspuns:

Poti sa-ti mai faci 2 codite (mai ales ca ai par mediu), 2 codite impletite... fa-ti mai multe codite impletite (o sa-ti stea super)

| Ben. a răspuns:

Piapatana-l asa cam ca Sinnead O'connor. Faci economie la fixativ.

| alexandrag a răspuns:

Fa-ti-l coc laughing serios, o sa fii originala tongue

| oana_7289 a răspuns:

Da si eu am problema asta. Eu il mai prind cateodata si in coc sus e frumos:X:X incearca si tu si poti sa il lasi si pe spate si iti pui o coronita sau o bentita. Poti sa-ti prinzi cu o clama parul si sa iti lasi 2 suvite una intr-o parte alta intr-o parte sau o coada impletita intro parte, coada sarpe (daca stii cum se face, daca nu cauta pe net sigur gasesti), poti sa iti dai o bucata de par din fata peste cap si sa il prinzi cu o clama iar restul parului il lasi pe spate. Sa iti faci codite impletite, poti sa iti faci o codita nici groasa, nici subtire intr-o parte si restul pe spate, poti face multe. La mine e o problema ca eu am urechile cam mari si nu imi pot prinde parul in toate felurile pentru ca ies in evidenta urechile si se vede urat. Daca ai vreo idee cum sa imi prind parul fara sa se vada urechile prea tare plzz zi-mi si mie (am parul lung, pana la mijloc si nu il pot lasa mereu pe spate si nici sa ma tund nu vreau).

| Armyde a răspuns:

Ai putea sa-ti prinzi o coada intr-o parte ...sau doua coditehappy.

| stetoscop a răspuns:

Daca te-ai saturat, tunde-l scurt, mare scofala.

| d.d.d. a răspuns:

Prinde-l cu 2 agrafe in lateral, pune o cordeluta happy si tapeaza-l.Nu e prea bine sa il tapezi foarte des fiindca deterioreza parul, dar asa din cand in cand... merge.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Are ceva dacă îi dai altă formă, altă tunsoare?
Pa, pa.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prinde-ti-l in coada..si cu o clema prinde-l de ceafa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Taie-l si gata.Gluma!

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi prinde-l intr-o parte ..sau fa-ti o carare noua apoi sa incerci sa-l prinzi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu mi-l las pe spate este foarte misto

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi place sa-l intind cu placa sau sa-mi fac freze ciudate. Succes kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, eu zic ca ar fi mai bine sa ti-l faci drept cu bretonul pe o parte sau daca nu, sa te tunzi si cred ca vei reveni cu ceva nou.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca ai breton ia-l si-l tapezi si ti-l prinzi cu o agrafa, si se si poarta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hello...Si eu am aceiasi problemasad. Eu zic daca nu il ai filat sa il filezi sau daca nu incearca sa iti prinzi o codita cat mai rebela si dezordonatahappy. Sper sa iti placa:*:*:*

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I-ati o placa de indreptat parul...sau un ondulator...si ori ti-l indrepti ori ti-l ondulezi :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu imi prind parul cu o clamuta la spate.In fata imi las o suvita mica, apoi pun o cordeluta.ps:baietii umbla-n limba dupa mine (succes:*)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmmm...nici eu nu-l am mare dar nu daca sunt de acord parintii si profesorii fa-ti doua suvite in fata roze sau vopseste-l la spate, dar eu sunt la liceu big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prinde-ti parul asa cum simti si cum e potrivit pentru tinuta ta din acea zi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am sa-ti dau o idee comuna, prinde-l intr-o coada foarte sus spre crestetul capului (coada calului) apoi asigura-te ca nu au iesit fire rebele aplicand fixativ nu prea mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prinde-ti parul intr-o coada in crestetul capului apoi impleteste parul din coada formata dar impleteste strans. Dupa ce l-ai impletit leaga cu un elastic capatul in asa fel sa nu se despleteasca, apoi varfurile da-le cu spuma. Mi se pare o idee buna. Cand vii de la scoala ti-l lasi asa si seara daca iesi undeva si vrei sa-ti lasi parul pe spate cand il desprinzi va sta ondulat. Ma bucur ca ti-am putut fi de ajutor.