| AndreeaIcsde a întrebat:

Am parul mic si cret si nu prea imi place cum imi sta. Daca il indrept cu placa se poate arde?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cea mai mare parte a omenirii are parul drept si vrea sa-l aiba cret.
De ce sa vrei invers? Lasa-l asa! E frumos! Indreptatul cu placa, in timp, il va deteriora. Acum, daca faci asta de 3-4 ori pe an nu-i bai. Dar prea des il distruge.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, se arde de fiecare data cand il faci cu placa.
Daca tii la parul tau, elimina arzatorul ala, ca nu merita sa iti cada parul pana la vara.

| deeeaqq a răspuns:

Ye, şi o să trebuiască să-ți tai vârfurile.

| owlAndreeaIrina a răspuns:

Daca iti place, indreapta-l cu placa. Numai ca in timp se arde, cel putin varfurile si va trebui sa ti-le tai. Doar ca am auzit de un tratament, de la verisoara mea din alta tara care este in aceeasi situatie ca a ta, care face parul drept pentru aproape 6 luni fara sa il afecteze. Nu stiu daca tratamentul se gaseste la noi in tara sau cat costa, dar daca vrei ai putea sa intrebi pe cineva in domeniu.