| Sweetcookym a întrebat:

Cum imi pot face parul cret fara placa sau ceva ce-mi poate arde parul? Funda

Răspuns Câştigător
| γиαჯ a răspuns:

Cand e ud, ti-l speli, faci multe codite impletite in 3. :*

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=CzJKdHglFck

http://www.youtube.com/watch?v=OnasZvqPh8Q

Asta am incercat-o si eu ieri si iese mega, mega cret si o sa ai un volum la par, mamaaaaaaaaa!
http://www.youtube.com/watch?v=i1iD759oruA

| 16Gabriela a răspuns:

Ai putea face o metoda sigura: Iti iei suvita cu suvita si impletesti in 3, sa obtii la final cam 40 de codite, poti sa ii spui unei prietene sa te ajute. Le faci seara si te culci cu ele iar dimineata le desfaci, le piepteni putin si le dai cu putin fixativwinking

| Sophii a răspuns:

Pai poti sa-ti pui bigudiuri, sau poti cu ajutorul unei bentite, iti rasucesti parul dupa ea, cam asa : http://www.divahair.ro/......ita_1.jpg, si dormi asa, sau eu imi mai rasuceam parul intr-un coc si dormeam asa. Sper ca te-am ajutat:d

| larisa333lari a răspuns:

Uite aici : http://www.youtube.com/watch?v=RiBy4HFZ_mE :))
dar mai bine ti-l faci in coditi impletite dupa ce ti-ai spalat parul
funda?

| Sweetcookym explică:

L-am impletit si a iesit cum imi doream dar nu tine mult. Ce pot sa ii fac sa tina mai mult?

| adda000 a răspuns:

După ce te speli pe cap, pune-ţi bigudiuri sau impleteste-ţi parul şi dormi cu el!

| OliviaDonnald a răspuns:

Poti incerca cu ajutorul acelui burete pentru coc. Il pui (sunt tutoriale pe youtube), iar ziua urmatoare vei avea bucle. Cine stie. este o metoda happy.

| 232aaliba a răspuns:

Exista multe moduri de a Îți face parul creț.
Poți sa îl împletești când e ud. Dar cel mai bine Îți faci moate, ai nevoie de hârtie igienica și trebuie sa ai parul ud. Iei putina hârtie o răsucești, după o pui pe o șuviță de par și o răsucești pana la rădăcină și legi capetele hârtiei. Durează ceva dar dacă faci asta înainte de culcare dimineață o sa ai un par creț creț creț. Crede-ma am încercat și efectul durează pana la 2 zile...
Succes!

| ByancaBya2004 a răspuns:

Ca sa-ti faci parul cret ti-l impletesti strans in vreo 20 de coadde.Depinde cat de gros e parul!