| ilikepizzayummy a întrebat:

Hellooo,ma poate ajuta si pe mine cineva? Cum as putea sa-mi indrept parul cret fara placa?(sunt baiat.)

3 răspunsuri:
| AllinaDaniella a răspuns:

Buna. Dupa ce te speli pe par si parul e umed, piaptana-l, sa nu ramana cret in timp ce se usuca, asa-l mai indrepti o idee. Si o alta varianta, exista creme in comert special pentru indreptat parul, diferite firme (stiu ca Nivea si Balea au sigur genul asta de creme, dar cu siguranta sunt si alte brand-uri), sunt pentru fete, insa le poti folosii linistit, nu-i bai, tot par ai si tu happy Doar ca trebuie sa aplici o cantitate mai mica de produs, in general scrie pe eticheta cum se foloseste, cel mai probabil dupa baie il aplici normal pe par. Si mai exista si sampoane special pentru a indrepta parul. Cel mai bine e sa te duci intr-un supermarket/ hypermarket si sa intrebi acolo fetele de la raionul cu produse pentru par, sigur te vor ajuta. Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Poti folosi un sampon pentru disciplinarea parului, sunt o gramada de produse de indreptare al parului din magazinele mari.
te pup!

| Laura927 a răspuns:

Cel mai bine foloseste produs de indreptare al parului din magazinele"Afro"am prietene negrese si ele folosesc o crema de par 1 data la 6luni! nu stiu cum se numeste pentru ca in fiecare tara are un nume diferit! dar intereseaza-te de un magazin profesional pentru par,de obicei gasesti produsul in magazinele cu peruci sau extensii de par, nu stiu din ce localitate esti ca sa te pot indruma, dar daca ai sa gasesti astfel de magazin intrebi de solutie de indreptat parul, si o sa iti dea, ce e drept este ca e scumpa deoarece isi face efectul si e profesionala.iti garantez nu o sa iti mai faci probleme cu parul!