| ChrisNOW a întrebat:

Daca dupa ce dau cu fixativ in par si vreau sa imi indrept parul cu placa se poate arde? happy

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Fixativul,dupa cum ii spune si numele, are rolul de a tine parul intr-o anumita forma.Intai indreapta-l si apoi il dai cu fixativ. Daca il vrei intr-adevar drept.

| wolder a răspuns:

Da

intai in intrepti apoi dai cu fixativ si gata

| K0sti a răspuns:

Intai il indrepti si dupa dai cu fixativ! Logic, nu crezi?

| irinuk28 a răspuns:

Pai daca iti indrepti parul,foloseste fixativ dupa. Daca crezi ca va sta intins mai mult timp,doar pentru ca ai folosit fixativ inainte,te inseli. Mai bine,inainte de a-l intinde, foloseste un ulei de par pentru indreptare, sau ser pentru varfuri, pe toata lungimea parului. Si da, se va arde daca dai cu placa pe parul cu fixativ si + de asta, va avea si un miros neplacut si se va deteriora in timp datorita caldurii de la placa, fixativul poate patrunde in firul de par, iar substantele chimice ale fixativului il vor deteriora. Sper ca ai inteles!
Pa, pa.

| capricc a răspuns:

De ce ti-ai da un fixativ inainte? n-are logica! aplica spuma dupa ce te-ai spalat, usuca-l apoi cu difuzorul aparului de uscat, cand este uscat complet foloseste placa.

| MaNuela_RoMina_1999 a răspuns:

Nu neaparat ca se arde, dar oricum ramane fixativul acolo si daca te atingi pe par...Stii tu. Mai bine spala-l putin happy

| ChrisNOW explică (pentru MaNuela_RoMina_1999):

Ce se intampla daca ma ating de el?

Răspuns utilizator avertizat
| Karmesytta a răspuns:

Il arzi in momentul in care dai cu mult fixativ si nu se usuca (adica ramane umed putin ).Cum e placa incinsa si dai se arde si se aude, stiu din propria experientalaughing. Dar daca dai cu fixativ si lasi 20-30 sec si dupa cu placa e ok.E bine sa te dai inainte de fixativ si placa cu o solutie pentru protectie termica. Sper ca te-am ajutat :*

| roxanaandreea a răspuns:

Pana la urma parul se arde oricum cand actionezi cu placa asupra lui dar sincer nu-ti recomand sa faci chestia asta cu fixativul.

| nicol1995 a răspuns:

Nu e indicat.pentru ca are un aspect urat si se si arde, uneori iese un fel de fum am observat.mai intai indreapta parul si apoi dai cu fixativ.