| Sara2 a întrebat:

Am parul pana la fund de lung. ai mei s-au saturat, ca prin toata casa gasesc par de-al meu, nu faci bine un pas ca te incalcesti in el, si eu mereu gasesc pe haine prin pat pe covor, ma gandeam, credeti ca e ok sa ma tund la nivelul umerilor? parca intr-un fel mi-ar parea rau, dar imi cade enorm de mult, avantajul e ca il am des, are de unde sa cada... dar sincer m-am saturat, ce ma sfatuiti?

7 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Din ce zici aici, vrei sa te tunzi, nu te forteaza nimeni. Daca viata ta va deveni mai buna cu parul mai scurt, atunci fa-o, nu are rost sa fii conservatoare in privinta asta. Evident ca o sa-ti para rau, dar oricui i-ar parea, pentru ca te-ai obisnuit cu el asa lung.

| cornculapte a răspuns:

Daca vrei sa te tunzi, sigur ca e ok. Nu-ti face griji, e normal sa-ti para rau dupa atata amar de par, dar te obisnuiesti dupa o perioada. Plus ca poate fi mai practic parul mai scurt putin, iti va fi mai usor sa-l ingrijesti si ai mai multe avantaje. Daca e chiar atat de lung, poate pentru inceput ar trebui sa tunzi doar putin. Adica nu chiar pana la nivelul umerilor, ci putin mai jos. Depinde de schimbarea la care esti dispusa sa faci fata.
Poti sa te duci si la un stilist sa-ti recomande o frizura care te-ar prinde bine. Asa vei fi incantata de rezultat si iti va parea mai putin rau dupa ce il vei taia. Dar ATENTIE! Cere sfatul unui stilist, nu oricarui frizer de la coltul blocului care o tunde pe bunica, pentru ca s-ar putea sa iasa un dezastru.

| Andra2503 a răspuns:

Poti sa il vinzi happy am mai vazut reportaje cum au femeile parul lung si il vand si iau bani frumosi pe el chiar sute de euro

| Mi$tiK a răspuns:

Daca vrei sa ii urmezi sfatul @ruxandramariei eu zic ca are dreptate dar faza e ca tu o sa ai un soc, am mai tuns fete cu parul lung si am povestit cu ele ziceau ca nu mai pot ca-i cald si din astea... dupa ce sa vuzaut cu parul pana la nivelul umerilor... a inceput sa planga. sdeci eu zic sa tunzi din varfuri, si vezi daca iti mai cade parul pe urma. dar daca tot vrei sa te tunzi pana la nivelul umerilor, poti sa iti vinizi parul, faci o gramada de banibig grintongue e alegerea ta, doar gandeste-te bine. pup1

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta depinde doar de tine. Il porti asa cum iti face placere. Dar daca spui ca-ti cade prea mult par, e mai sanatos sa il ai mai scurt. Parere de necunoscator oricum, o parere avizata ti-o da totusi un medic.

| NykoTheAngel a răspuns:

Cred ca cel mai bine e sa te tunzi, am si eu o intrebare pentru tine, vara nu tie cald cu el? eu zic sa te tunzi dar daca tie iti place cu parul lung nu am nici o problema pana la urma tu decizi...:X

| NykoTheAngel a răspuns:

Eu cred ca cel mai bine e sa te tunzi o sa vezi, dar acum am si eu o intrebare pentru tine, vara tie nu tie cald? Adica daca ai parul lung nu tie cald? Ma rog...straight face eu te-as sfatui sa te tunzi dar acum depinde si de tine daca vrei:X