| sweetela a întrebat:

Am parul pana la umar si mi s-a recomandat daca vreau sa imi creasca parul mai repede, si vreau, sa folosesc ulei de ricin.Cica ajuta la cresterea parului mai repede. Cam in 4 luni cam cat ar putea creste? gen o palma? ceea ce mi l-a recomandat in 2 sapt i-a crescut parul destul de repede si se putea observa. voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| Îmiplacesacitesc a răspuns:

Se văd rezultate rapid dacă te ții de treaba, în 4 luni Îți poate creste și o palma dacă îți faci masca gen o data la 2 spălari. Îți recomand sa folosești un șampon care sa îl curețe! Atenție! Îți recomand sa amesteci uleiul de ricin și cu un alt ulei (cocos, măsline etc ) pentru ca este foarte greu de aplicat. Sper sa te fi ajutat. Funda?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Parul creste in medie 1 cm/luna.
In situatii exceptionale, poate creste 1.5cm/luna.

In situatia ta, in 4 luni, poate creste intre: 4 si maxim 6 cm.

| Violleta2022 a răspuns:

Uleiul de ricin hraneste si intareste firul de par, dar nimeni nu-ti poate confirma si ca, ar putea grabii cresterea lui.