| BBAlyss a întrebat:

Buna
M-am tuns de vreo 4 luni, si de atunci nu imi mai creste parul
Mi-as dori sa imi creasca macar putin pana incep scoala
Ce ar trebui sa folosesc pentru cresterea parului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| RS4 a răspuns:

Parul creste cam 1 cm pe luna! probabil l-ai avut lung, te-ai tuns scurt si ai impresia ca nu creste! mai ai putina rabdare! nu se poate sa nu creasca! bafta!

| ɐzʇıןoʌɐıp a răspuns:

Uite.E f bine ca timp de vreo 2 luni sa te dai cu ulei de ricini, cu 20 de min inainte de a te spala pe cap. Efect garantat! Mananca legumesi fructe care contin multa apa.Cumpara masti speciale pentru intarirea firului de par.

| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

BUNA. Cumpara ulei de ricin de la farmacii si vei vedea ce frumos si repede iti va ccreste.
Pa, p.a Fundita?

| RфZaημtzα a răspuns:

Prinde-l in coada impletita si va creste.

| Smile94 a răspuns:

incearca ulei de ricin iar tratamentul presupune masarea pielii capului cu ulei de ricin din abundenta inainte de culcare timp de trei zile pe saptamana. Bineinteles, a doua zi pielea capului trebuie bine spalata si clatita.Este bun si pentru sparancene pentru a deveni mai luciase.bafta