| Lara_1864 a întrebat:

Am parul saten-deschis si as dori sa ma vopsesc cu nuantator negru. Ce firma imi recomandati? Si ce consideratii ca este mai Bun samponul sau cele la plic ori tub?

3 răspunsuri:
| MissD a răspuns:

Eu m-am facut cu nuantator vara aceasta de doua ori: odata saten inchis aproape brunet cu palette si m'a tinut foarte putin (3 spalari) si odata un ge de roscat-mov o culoare foarte misto cu wella si m'a tinut o luna jumate si inca se mai vede in pic. Aegerea e a ta.

| Brigitta a răspuns:

Negrul este o culoare f frumoasa dar si... dificila.
Odata ce te-ai facut negru f greu mai poti sa schimbi culoarea.
Cele care tin nu stiu cate spalari nu ies uniform (din plic); o sa-ti ramana cateva suvite negre care greu mai ies. O sa ai niste pete in cap.
Cred ca saten-deschis este o culoare f frumoasa.
Totusi daca vrei neaparat poti incerca ceva culori mai blande: de exemplu Casting Crème Gloss 323 Dark Chocolate sau 634 Chestnut Honey. Parerea meabig grin

| AndrEeA_1329 a răspuns:

E o vopsea de la loreal fara amoniac este foarte buna am o prietena care a folosito si i-a iesit bine:X:*