| anonim_4396 a întrebat:

Am parul saten inchis.Si vreau sa ma fac negru-albastrui.Problema este ca sigur nu mi se vor vedea reflexiile albastre.Asa ca m-am gandit sa folosesc decolorant/oxidant,dar nu pe tot capul,ci niste suvite.Dar ce oxidant(3, 6,9 sau 12) sa folosesc si cat sa stau cu el ca sa nu imi iasa la sfarsit niste suvite de un albastru prea deschis ca sa nu faca ai mei si vecinii o criza:))? Multumesc.Eu vreau ca suvitele, nu tot capul sa iasa asa:
http://www.mens-hairstyle.com/......or-men.jpg

TNX!

5 răspunsuri:
| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

Buna.De ce crezi ca nu ti-ar prinde reflexele albastrii pe parul saten inchis? Haide sa iti spun ceva: si eu am parul saten inchis si in urma cu 2 ani m-am vopsit blonda, nuanta cea mai deschisa, fara decolorant sau alte prostii care ard parul.Culoarea mi-a prins foarte bine, reflezele aurii ieseau in evidenta. Eu zic sa lasi decolorantul deoarece iti va distruge parul si va incepe sa iti cada:-s Stai linistita, vopseste-te cum doresti, deoarece iti va prinde!

| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

Buna.De ce crezi ca nu ti-ar prinde reflexele albastrii pe parul saten inchis? Haide sa iti spun ceva: si eu am parul saten inchis si in urma cu 2 ani m-am vopsit blonda, nuanta cea mai deschisa, fara decolorant sau alte prostii care ard parul.Culoarea mi-a prins foarte bine, reflexele aurii ieseau in evidenta. Eu zic sa lasi decolorantul deoarece iti va distruge parul si va incepe sa iti cada:-s Stai linistita, vopseste-te cum doresti, deoarece iti va prinde!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Reflexele dragă nu reflexiile, sau rea vorba de celebra emisiune dată de tvr după 90 reflectii rutiere.

| MetalHead04 a răspuns:

Ce prostie, cum sa nu prinda?raised eyebrows si mai ales ca ai par saten.

| 22andreea22 a răspuns:

Iti vor iesi, nu e nevoie sa te decolorezi, iti strici parul degeaba. ies si pe brunet, ma gandec sa nu se deschida prea tare si sa moara vecinii cum ai zis si tu, sa te trezesti cu albastru deschis. in general se decoloreaza parul cand esti bruneta si vrei sa fii blonda dar culorile inchise pe parul deschis ies foarte bine.