| anonim_4396 a întrebat:

Tocmai mi-am cumparat o vopsea de par, negru si am la ea si oxidant. daca folosesc oxidantul ca sa imi fac suvite blonde ies? sau trebuie sa cumpar un oxidant special pentru suvite blonde? eu sunt vopsita negru si cat trebuie sa tin oxidantul ca sa imi iasa blond? iar dupa ce mi-au iesit suvitele blonde ce vopsea sa folosesc ca sa imi iasa albastru pe suvitele blonde? vopsea neagra sau albastra? si sa folosesc numai vopseaua atunci sau si vopseaua si oxidantul? mersi mult. funda

Răspuns Câştigător
| Dana211 a răspuns:

Din cate stiu eu oxidantul ala e pentru a tine vopseaua mai mult sau oricum ceva ce ajuta la colorarea parului si in niciun caz nu iti iese blond daca o aplici pe par. Si da trebuie sa iti cumperi un oxidant special cu care se sta cam jumatate de ora, iar daca vrei sa ai suvite albastre pentru ce sa dai cu negru? Ca vor iesi iar negre. Iti dai cu albastru.
Vopseaua inainte de aplicare se amesteca si cu oxidantul acela din cutie.
PS: Daca esti deja vopsita brunet cum de nu sti?

| desisdana a răspuns (pentru Dana211):

Mersi mult.nu stiu pentru ca pana acum m-am vopsit numai la coafor si n-am vazut ce a facut sau ce a folosit coafeza.acum m-am hotarat sa ma vopsesc singura

1 răspuns: