| anonim_4396 a întrebat:

Am parul saten vopsit brunet, il vopsesc de mult timp si, la fiecare spalare, mi se  duce vopseaua din par...Curge ca si cand tocmai ar fi fost vopsit. Sampoanele pentru par vopsit nu m-au ajutat in acest sens si nici schimbarea vopselei. Ce-mi puteti recomanda?

5 răspunsuri:
luciana
| luciana a răspuns:

Sa folosesti neaparat, o vopea de calitate; Si eu ma vopsesc de peste ~ 40 de ani si este totul ok, caci folosesc numai vopsea buna. Incearca si vei vedea rezultatul. Cu drag, Lucien.

| alexdop21 a răspuns:

Sa schimbi vopseaua pentru par, sa il vopsesti mai rar, si sa incerci alte sampoane pentru par vopsit

| cristina_6456 a răspuns:

Incearca vopsead la loreal

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am avut aceeasi problema. ma vopseam saten (cu produse din comert) si m-am decis sa ma vopsesc blonda. si am zis sa ma duc la salon. si surpriza: dupa ce m-am vopsit la salon nu mai curge nici o culoare din par ( ai sa zici :normal ca nu mai curge pentru ca e blond si nu se vede) dar s-ar vedea. Apa e pur si simplu curata. Deci, produsele de la salon sunt cele mai bune pentru ca intr-adevar sunt profesioniste. Daca nu vrei luna de luna sa te duci sa te aranjezi la salon, poti merge acolo doar pentru a cumpara vopseaua si te vopsesti singura. Bafta! ps: sunt sigura ca vopseaua pe care o folosesti iti murdareste de negru toate prosoapele cu care te stergi pe par sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta patesc si eu, am incercat si la salon si acasa. cu cele mai bune vopsele. degeaba. tot mi se duce la spalat. Ma gandesc ca e brunet totusi ar tb sa ramana dar nu... la fiecare spalare mi se duce.