| teodorika10 a întrebat:

Am parul scurt pana pe la umeri.este foarte ondulat si di cauza asta toti colegii rad de mine.Am incercat cu placa de par dar nu merge. Dati-mi niste sfaturi! mersi.

Răspuns Câştigător
| andy_3925 a răspuns:

Daca stii cum sa te tunzi si cum sa te coafezi, vei avea un par foarte frumos. Spala-te cu un sampon pentru par degradat, apoi pune-ti un prosop in jurul capului si culca-te cu parul ud, iar dimineata nu te mai pieptana, ci doar aseaza-l putin cu mana(depinde si de cat de ondulat e parul)
Incearca o tunsoare in scari si lasa-ti parul sa creasca. Ia-ti o spuma modelatoare, care iti va accentua onduleurile si o data pe saptamana fa-ti o masca cu galbenus de ou si ulei de masline(amesteci oul cu uleiul de masline ca la maaioneza; stiu ca suna ciudat, dar lasa un par super moale si stralucitor).
Daca nu, incearca sa ti-l prinzi intr-o coada la spate sau cu o bentita draguta.Parul ondulat este foarte frumos, sunt o multime de fete care se chinuie ore intregi sa obtina niste onduleuri naturale si dragute(eu am 3 ondulatoarebig grin)

8 răspunsuri:
| alexa a răspuns:

Multe fete ar vrea sa aiba parul tau.
eu zic sa nu ti. l indrepti ci sa te dai cu spuma, sa. ti pui bentite., agrafe si tot felul de accesorii si sa. l lasi sa creasca daca nu. ti place.cat despre indreptare te sfatuiesc sa folosesti inainte si un sampon, si-un balsam pentru par drept, de asemea o spuma sau ceva special pentru par drept in cazul in care nu mai vrei deloc sa. l porti asa
bafta

| hai_si_tu a răspuns:

Poti incerca o crema sau un spray pentru indreptarea parului.Se gasesc prin diferite game : avon, bioderma si sunt foarte bune sau poti sa-ti prinzi parul din fata cu o clamita.

| Nu conteaza a răspuns:

Aratale ca nu iti pasa de parerea lor, daca tie iti place dc trebui sa l indrepti sau sa i faci dnezeu stie c, dupa care vei regreta ca ti ai strikt frumusete de par.:* [pune niste agrafe sau bentite]

| anku_4442 a răspuns:

Nu e adevrat nu te mai gandi la asta.Stii pana la urma ce crezi u despre tine cred si altii.Deci nu mai fi pesimista.Simte-te bine in pielea ta.Am o cunostiinta care are parul cret si nici ei nu ii placea insa am incercat sa o fac sa inteleaga ca nu e un lucru chiar asa de nasol sa ai parul cret.Chiar deloc.Multe fete ar vrea sa il aiba cret(si eu sunt una dintre ele mi-l pun pe bigudiurii...etc si mai sunt si altele)deci stai calma nu te mai stresa si daca incearca sa te faca colegii sa te simti prost nu ii mai baga in seama pentru ca intr-un final nu ai de ce.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Coafura rebela cu ceva "sweet and cutie" e cea mai buna idee...lasa parul rebel si prinde-l intr-o parte cu o agrafa cu fundita :o poti confectiona chiar tu, e simplu big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nustiu cu ce placa ai incercat tu de spui ca nu mergehee hee o colega de-a mea zici ca are parul ca alea din africa la cat e de cret si cand si-l intinde ii sta perfect drept

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista o crema care nu e deloc scumpa care ati va face parul drept un an sau doi aceea crema o vei gasi la coafor

| JennyBerry a răspuns:

Super! mi-ar placea si mie par cret, daca l-as fi avut cret l-as fi tuns scurt scurt a. i sa-mi stea buclat! Colegii tai sunt doar invidiosi ca nu poseda perla ta capilara [ plang in secret iti spun eu ]. E putin ilar ce notez eu aici dar hai sa destindem putin atmosfera happy