| Genevaaa a întrebat:

Am pielea foarte uscata,in special pe maini si față, ma dau cu creme dar degeaba. Pe fata mi se decojeste efectiv iar pe maini am pielea aceea alba uscata (putin)ori mici cruste in diferite locuri. Am problema si cu unghiile, se rup straturile de baza la varf iar apoi sunt superi moi (daca imping usor cu degetul unghia, se rupe). Incercam sa le tin lungi sa imi pun gel mai apoi dar se rup chiar si daca tocmai le am tăiat, se crapa pe mijoc
Am lipsa de ceva minerale sau care e problema? cum pot sa rezolv?

Răspuns Câştigător
| Lorena6879 a răspuns:

Lipsa de vitamine și minerale, ia magneziu și zinc. Asa am avut și eu pe palme, mi se cojeau. Eram pe clasa a7 a.
Sănătate!

6 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Dacă ai un ten uscat, încearcă mai întâi să aplici un serum hidratant și după să aplici crema.
Astfel, hidratarea se va menține pentru mai mult timp.
https://makeup.ro/......ct/390852/
https://www.cerave.ro/produsele-noastre/produse-hidratante

| Ofiintă a răspuns (pentru Ofiintă):

Pentru unghii, încearcă tratamentele de la eveline.

| Frank51 a răspuns:

Poate. Poți face un control ca să afli. Până atunci folosește o crema hidratantă.

| TatianaIstrate a răspuns:

Probabil un deficit de vitamine. Ar trebui sa-ti faci rapid niste analize si probabil sa iei niste suplimente recomandate de medic. Ca remediu asa pe termen scurt iti recomand un unt de corp cu ingrediente naturale -- https://nncosmetics.ro/......ti-si-urea

| JuliaMariJuliaMari99920 a răspuns:

Ia vitamine, folosește cremă hidratantă și foarte important să bei multa apă