| anonim_4396 a întrebat:

Am pielea putin uscata aspra am puncte negre(doar pe nas) cuperoza pistrui. mi s'ar potrivi fondul de ten affinitone?

4 răspunsuri:
| iuliaoprea a răspuns:

Cred ca mai degraba ti s-ar potrivi un fond de ten care sa-ti asigure hidratare, sa iti protejeze fata de factorii nocivi si sa acopere acele puncte negre (desi ele ar trebui tratate). Merg pe premisa ca urmezi cei 3 pasi esentiali pentru un ten perfect: demachiere, tonifiere si hidratare. Fondul de ten pe care ti l-as recomanda este
Fond de ten diafan ARTISTRY
Fondul de ten diafan combină culoarea şi tehnologia de îngrjire a tenului pentru a echilibra nivelul de hidratare a acestuia, pentru a corecta variaţiile de nuanţe şi pentru vă proteja de factorii agresivi de mediu prin intermediul complexului exclusiv ARTISTRY OXISHIELD SOLAR™.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu poti sa ai un ten uscat si puncte negre. Probabil al tau e mixt cu partea mediana mai grasa. Foloseste o crema pentru ten normal + un produs pe care-l vei aplica numai pe zona T (frunte, nas, barbie). Evita sa-ti dai banii pe creme pentru ten mixt, e o aiureala. As vrea sa mi se explice cum poate recunoaste o crema care e zona ta normala/uscata si care e mixta si cum va actiona. Ridicol... Punctele negre trebuie inlaturate (cosmeticiana stie sa le faca foarte bine). Iar pentru zona T recomand marca Clinique.