| anonim_4396 a întrebat:

Am porii dilatati, ce sa fac pentru a avea o piele frumoasa?

4 răspunsuri:
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Mergi la un salon sa faci niste tratamente, nu sunt chiar scumpe dar sa-ti niste rezerve de bani.winking

| Vyio a răspuns:

Si eu am aceeasi problema ca si tine. Ti-as recomanda Normaderm de la Vichy, eu o folosesc, insa rezultate nu prea se vad. Depinde de ten totusi.
Singura solutie pentru porii dilatati e lumina intens pulsata, costa peste 1000 de euro, dar rezultatele sunt definitive.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Zilele trecute, unul din profesorii mei, un britanic haios, ne povestea ca el nu observase niciodata porii dilatati pana cand nu a vazut o reclama la o crema care teoretic inchide porii. Ce i s-a parut absurd la acea reclama era faptul ca prezenta porii drept ceva neobisnuit si complet anormal. "Am o veste pentru voi, fete si baieti: suntem facuti din pori! Asa ne-a creat natura. Reclamele trebuie sa vanda, dar voi nu trebuie sa luati de bun ce spun reclamele." Acum serios, cat de dilatati sunt porii tai? Ma gandesc ca poate ai vazut aceeasi reclama ca si profesorul de care povesteam si te-a influentat in vreun fel. Reclamele si revistele "trendy" ne fac sa ne simtim urate (respectiv urati) numai pentru a crea nevoia artificiala de a cumpara anumite produse.
Daca intr-adevar crezi ca ai o problema, un tratament cosmetic poate sa ajute. Poti cere si sfatul unui dermatolog - ei nu trateaza numai eczeme, ci tot soiul de probleme (acnee, matreata, par gras etc.).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa folosesti o masca cu malai si miere sau tarate cu miere(galbenus de ou)in care sa adaugi si putina zeama de lamaie.malaiul din compozitie iti curata porii, zeama de lamaie ii inchide iar oul sau mierea hidrateaza.masca o poti folosi o data pe saptamana si zi de zi poti folosi o crema pentru ten mixt, spre exemplu eu folosesc L´oreal Hidrafresh si sunt multumita.