| Copiliţă a întrebat:

- Am primit azi niște ghetuțe adorabile, doar că mă cam strâng destul de tare, mi-au făcut niște răni "frumoase" -_-', știți ce le-as putea face sa nu ma mai strângă?
- Mulțumesc! :*

Răspuns Câştigător
| minda23 a răspuns:

Unge-le cu crema de maini pe interior, puneti 1/2 sosete groase, icalta-le si plimba-te cu ele prin casa de mai multe ori pana se largesc.Stiu ca este o metoda cidata, dar eu am incercat si a mers.

16 răspunsuri:
| NoOneKnow a răspuns:

Ai putea ruga pe cineva sa ti le largeasca, cu piciorul putin mai mic, sau de aceeasi marime. Ai putea tu sa-i porti prin casa, adica sa nu mergi mult cu ei.

| MissJJ a răspuns:

Pune vata cu spirt si tine-le asa doua, trei zile si o sa ti se lase.

| minda23 a răspuns:

In timp poate o sa se lase, daca nu inseamna ca-ti trebuie un numar mai mare.

| Copiliţă explică (pentru minda23):

- Numarul este bun, adica este cel pe care-l port, doar ca as vrea sa se lase mai repede, ma gandeam ca exista vreo solutie big grin.

| minda23 a răspuns (pentru Copiliţă):

Unge-le cu crema de maini pe interior, puneti 1/2 sosete groase, icalta-le si plimba-te cu ele prin casa de mai multe ori pana se largesc.Stiu ca este o metoda cidata, dar eu am incercat si a mers.

| Mihail_Ion_1949 a răspuns:

Niste pungi rezistente umplute cu apa, bine legate, introduse in incaltaminte si totul bagat la congelator pentru 24 ore

| Ioana_Panait_1999 a răspuns:

Mergi cu ele prin casa

| Tepes_Aurel_1944 a răspuns:

A se imuia in alcool sanitar puninduse apoi calapoturi

| Ionescu_Diana_1968 a răspuns:

Daca sunt din piele, cel mai bine functioneaza mersul la cizmar, se pulverizeaza cu o solutie speciala si se pun pe calapod. Mie mi le-au largit prea tare happy

| petdrabramar a răspuns:

Pune-le in congelator o noapte.

| Athos_Dana_1965 a răspuns:

Uda sosetele si incalta le prin casa, dar numai daca sunt din piele naturala se vor lasa altfel nu,,,,

| Saveta_Todoran_1946 a răspuns:

Da, sa stii ca functioneaza. Intr-o punga de plastic se pune apa, se leaga punga, se ppune in pantof, si apoi se pune in congelator, astfel se dilata incaltamintea. Sigur ramane un pic umeda incaltamintea, dar se usuca incet fara surse de caldura. Incearca. Am spus o punga, un pantof, dar trebuie puse pentru amnadoi pantofi, nu?

| Simionescu_Alexandru_1953 a răspuns:

Inmoaiele cu spirt si tinele o noapte infundate cu ziare.

Alte răspunsuri
| Padurariu_Rodica_1952 a răspuns:

duc la un cismar se uda bine apoi se pun pe un calapod mai mare cu un numar pentru 24 de ore

| Steluta_Stefan_1975 a răspuns:

Pune le in picioare si intra in cada cu apa fierbinte sigur se vor lasa