| anonim_4396 a întrebat:

Bună tuturor! Aș avea o problemă, anume că de o săptămână am o secreţie verde la un singur sân, însă doar în momentul în care strâng. Ce ar putea fi? am făcut deja programare la doctor, însă aș vrea niște păreri pana atunci. Mulțumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Secretia verde de lasan semnifica o boala grava! Posibil cancer mamar, dar trebuie sa fim siguri dupa consultatiile si analizele la medici din clinicile Spitalului Judetiean.Intai discutati cu medicul dvs. de familie pentru consultatie si sa va elibereze biletul de trimitere sau internare in spital daca este cazul!

| MedRex a răspuns:

Orice secretie de la nivelul sanului in afara sarcinii e suspicioasa. Nu poti spune ca e cancer fara o biopsie, nu poti spune ca e infectie fara alte semne, asa cum nu poti spune ca e alta boala fara mai multe detalii, insa o infectie e cel mai probabila mai ales daca scurgerea e insotita de durere, caldura locala, inflamatie, roseata.

| anonim_4396 explică (pentru MedRex):

Hmm, nu am nicio durere și nu e nici inflamat. Doar curge când apăs. Am citit pe internet și astfel de scurgeri verzi sunt asociate cu modificările fibrochistice, însă la autoexaminare nu simt niciun chist și nici nu am alte simptome.

| AlexandraElena12 a răspuns:

Probabil puroi, sau lactatie falsa.(doar o parere)