| TheOne19 a întrebat:

Am probleme cu parul pentru ca am matreata...am parul destul de mare si gras..ma spal odata pe saptamana pentru ca nu am timp! Puteti sa-mi spuneti cum sa ma spal sau ceva sa nu mai fac matreata?

4 răspunsuri:
| Vali87 a răspuns:

Daca ai matreata densa frecventa adica ai cuiburi in cap cu matreata incearca sampoane medicinale din gama Vichi, Ducray, Mediket, Selsun, etc. Sunt cam scumpe 40 50 RON dar sa stii ca sunt bune. Eu unu aveam dermatita seboreica si de vreun 1 an si jumatate folosesc sampoane pe baza de disulfura de seleniu si imi fac bine chiar ma simt usurat ca am scapat de problema asta. Dar vezi ca e posibil de exemplu la tine sa nu iti faca bine sampoanele pe baza de disulfura de seleniu. Fiecare cu parul lui.

In legatura cu parul gras, eu am incercat ma multe sampoane pentru asa ceva si din pacate nu am reusit sa rezolv problema. Ma spal o data la 2 zile si asta e, nu am ce face.

Bafta!

| CrissuCristina a răspuns:

Si eu am avut matreata, dar am folosit samponul Garnier Fructis, fara silicon si acum nu mai am.Si incearca sa te speli de vreo 2-3 ori pe saptamana. big grin

| Frankie a răspuns:

Scuza-ma dar nu inteleg ce inseamna "nu am timp sa ma spal" cat ai pus intrebarea asta te spalai. Si eu am matreata si ma spal in fiecare seara am incercat cu toate sampoanele... la fel...

| CoCoMona a răspuns:

Incercati samponul antimatreata (de asemenea indicat si pentru par gras) de la LifeCare... e chiar bun, eu il folosesc dupa ce de-alungul timpului am incercat tot felul de produse.

Spalate de 2-3 ori pe saptamana, nu mai cauta scuze... tie iti faci rau.