| cryaotic a întrebat:

Salut, ma puteti ajuta si pe mine cu un sfat? E vorba despre parul meu: e plin de matreata, dau cu mana prin el si ninge; mai ales dupa ce ma spal pe cap si ma usuc.Cu ce sa dau?
si da parul e foarte grassad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Tratament. Alpecin Forte de la farmacie te ții de el 8 săptămâni

| july00 a răspuns:

Du-te la farmacie, ele vor stii cel mai bine, si daca tot continua sa fie asa du-te la un medic dermatolog..nu iti face griji, poate samponul nu e potrivit scalpului tau. foloseste headandshoulders..eu asta il folosesc si e cel mai bun, si de fiecare data cand schimb samponul fac matreata.deci sa nu mai tot schimbi samponul!

| PurpleBox192 a răspuns:

Folosesti un sampon medicinal recomandat de un specialist dermatolog sau Clear, Elseve, Head&shoulders.

| RoxanaCC a răspuns:

As spune sa mergi la un dermatolog deoarece daca ai face un tratament naturist cu ulei de masline pentru matreata nu te-ar avantaja deoarece ai parul gras si uleiul l-ar ingrasa si mai mult

| gabytza2013 a răspuns:

Daca e foarte gras nu foflosi tratamente cu ulei k il incarca prea tare.du-te la un dermatolog sau foloseste vichy pentru a scapa de matreata e f bun