Întrebare recomandată | Slake a întrebat:

Am rugămintea să îmi recomandați un aparat electric pentru bărbierit. Am tenul foarte sensibil, iar lamele îmi provoacă tăieturi și iritații. Momentan am un buget de 200 de lei, dar pe viitor am de gând să investesc mai mult. Specific că trebuie sa ma bărbieresc aproape zilnic.

8 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Eu am pielea sensibila, incit ma irit destul de usor. Formula cea mai buna pe care am gasit-o e: aparatul Gilette Mach 3 cu spuma "Hym" de la Amway. Insa cred ca cel mai mult face spuma, care e fina, si care face ca lama sa alunece pe piele, incit sa nu o irite deloc. Spuma face ceva mai mult decit una obisnuita, ceva mai mult de 30 de Ron, insa si performantele sunt pe masura, eu ma pot rade cu ea chiar si cind am barba mare, fara probleme (trebuie doar sa spal mai des aparatul). Asa ca, eu zic sa investesti intr-o astfel de spuma, cu 200 de Ron iti poti lua 6 tuburi, si, daca e sa tii cont de faptul ca te tine aproape un an un tub, cinci ani ai fi asigurat in ce priveste barbieritul. Dar, na, asta merge la mine, nu stiu cum ar fi pentru tine, suntem fiinte unice, si cu siguranta ca tu nu ai tenul meu. Dar ar merita macar sa incerci.

| untu a răspuns:

Iti recomand sa cumperi aparat de ras,, PHILIPS" de serie noua si de ultimul tip(chiar mai avansat) de la magazinele,, Domo/Altex/Flanco/Carrefour" si sa vedeti care este pret mai ieftin si mai bun, trebuie sa fie un pret in jur de pana la 500 de lei!

| Gas a răspuns:

Daca vrei un aparat de ras bun atunci cauta un Philips cu discuri in stilul asta: http://www.emag.ro/......2DPKBBBM/. Eu am un Braun in genul asta: http://www.emag.ro/......E6NQMBBBM/ si sunt foarte dezamagit de el, in primul rand nu taie calumea trebuie sa insisti foarte mult asupra zonelor pe care vrei sa le razi plus ca trimerul cu care bine pentru perciuni face doar zgomot dar de taiat nici vorba, foarte prost. In schimb am auzit mai multe persoane care au fost foarte multumite de aparatele Philips cu discuri.

| Gas a răspuns:

Pana se invata pielea cu aparatul te vei irita cu oricare din aparatele electrice, dar daca te faci frecvent se v-a obisnui. Foloseste balsam dupa.

| Slake explică:

Doream sa stiu, mai exact, daca folositi vreun aparat anume si il puteti recomanda. Am incercat toate tipurile de lame, spuma/gel de barbierit, after shave si tot n-am avut succes.

| Slake explică:

Daca ma iau dupa recomandarea producatorului, toate aparatele aparute sunt bune, dar cand il folosesti nu mai e asa placut. De cautat pot sa o fac si eu. Am nevoie, cum s-ar zice, de dovezi.

| Puiu95 a răspuns:

Gilette fusion.E cel mai bun. Funda?