| valThina a întrebat:

Am si eu o intrebare.am parul lung drept si blond.nu stiu cum sa mi-l incretesc pentru noaptea de revelion.am avut un ondulator de par dar mi s-a stricat.placa de par nu am si nici bigudiuri.rochia e neagra simpla si eleganta.astept raspunsuri si bineinteles la cel mai bun raspuns dau fundita

Răspuns Câştigător
| Andra_4836 a răspuns:

Buna! Incearca sa faci codite impletite subtiri, si sa il usuci asahappy O sa aiba niste "valuri", cu cat faci cozile mai subtiri, "valurile" or sa fie mai mici si dese. happy Eu nu prea am avut nevoie, dar poate te ajuta happy Distractie placuta in noaptea de revelion! Un an nou cat mai bun si luminos!

9 răspunsuri:
| loricel a răspuns:

Impleteste`l.

| Cherry56 a răspuns:

Pai, singura metoda ar fi sa il speli si apoi sa iti faci coditze impletite subtiri in tot parul iar pe urma dupa ce il usuci pui fixativ insa nu iese ondulat ci un fel de valuri (vezi pe net poze) sau mai imi spune o prietena ceva gen sa iti pui parul pe o foaie facuta sul si rasuceai nu stiu km si stateai ca ala vreo zi in cap si cica iesea super misto da detalii nu prea stiu big grin poate dai o fuga la coafor sau suni la o prietene sa iti dea o placa sau un fixator.petrecere frumoasa

| oana1 a răspuns:

Poti sa-l umezesti putin, pe urma aplici spuma pe par, dupa care il prinzi in pumn suvita cu suvita, de jos in sus, il tii cateva secunde strans dupa care il lasi liber, vor iesi niste bucle lejere f.dragute.Petrecere placuta de revelion, la multi ani!

| RoseMari23 a răspuns:

Blonda cu parul lung si drept:X daca ai rochita eleganta de ce nu sa-ti lasi parul asa iti pui o bendita sau eventual o coronita cu o floare neagra intr-o parte si e totul ok:*

mie imi place cum suna si prefer mai mult parul dreptbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Ai putea incerca sa il uzi putin, iar apoi sa ii dai forma cu ajutorul unei perii si al fehonului. Ar putea merge mai bine decat cu codite impletite, si ai obtine ce fel de bucle iti doresti. bafta! :*

| Lavynya_7372 a răspuns:

Salut! Iti poti face codite impletite cand ai parul ud si parul este ondulat dupa 7 8 ore.Sau alta varianta te poti duce la coafor.

| Alinutsaaa a răspuns:

Fa. ti parul in hartie.

| Alinutsaaa a răspuns:

Gasesti si pe youtube cateva videeoclipuri si ies bucle superbelove struck