| armonica a întrebat:

eu am parul drept si f des si as vrea sa mi incretesc parul dar nu stiu cum pentru ca nu prea sta.tocmai mi-am achizitionat un uscator de par cu difuzor.cum imi aranjez parul cu acest feon? pls raspunsuri :*

6 răspunsuri:
| stweety10 a răspuns:

Pai ai putea sa te fci cu un ondulator si apoi dai cu un spray fixativ, spuma sau cel mai bine cu ceara pentru coafare. Dar daca o sa iti faci parul cu ondulatorul in fiecare zi o sa ti`l arzi.

| hubbelllllll a răspuns:

Am o intrebare ai placa de indreptat? Daca da ai rezolvat problema;)) cred da ti cu spuma pe o subitza si apoi increteste cu placa exact ca in acest tutorial;)) http://we-live-in-a-bubble.blogspot.com/......placa.html

| ioana_5244 a răspuns:

Ti-l dai cu spuma si ti capu in jos si te faci cu difuzoru.slabe sanse sa-ti stea pentru ca ai parul drept.

| TaNaNaNaNa a răspuns:

Ai nevoie de folie de aluminiu si placa. tai bucati de folie in patrate mai mari, iei cate o suvita de par nu foarte groasa si o rasucesti in jurul degetului apoi pui folia de aluminiu pe ea. dupa ce ai terminat cu toate suvitele, le presezi cu placa si le lasi aproximativ 10 minute dupa care scoti folia. sper ca ai inteles:* pupicei:*:* ies niste bucle minunate

| MiKiDuTzZz a răspuns:

Pai dupa c faci baie tamponezi parul usor cu un prosop, apoi cu capul in jos bagi parul in difuzor si usuci... si gata big grin

| Alexutza_7247 a răspuns:

Increteste-l si acui dal cu fixativ