| NYØ2002 a întrebat:

Am si eu o intrebare:Cam cat ar costa o epilare definitiva? Eu nu vreau imi mai creasca mustata.Eu am mustata, triunghi si cateva fire de păr la barbie.

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Epilare definitiva nu exista (inca).
Chiar si dupa mai multe sedinta, corpul uman se reface si cresc fire noi.

| AlexCristi97 a răspuns (pentru Bula):

Din cateva mii de fire, mai cresc 10-15 dupa un an, deci e destul de rezonabil sa zici "definitiv".
Referitor la intrebarea ta, tu esti cel din poza de profil? Ca barbat e destul de ciudat sa iti faci epilare definitiva la mustata, mai ales ca probabil esti adolescent si doar acum nu iti creste, mai incolo daca iti da barba si vei vrea sa iti lasi barba va arata extrem de ciudat.

Oricum, cel mai bine cauti un salon din orasul tau sau din apropiere si vezi tarifele lor.

| NYØ2002 explică (pentru AlexCristi97):

Prima data eu voiam barbă, dar acum numai vreau.Mai tarziu o sa se faca tepoasa si o sa ma irite.O femei o sa ii fie jenă sa ma pupe.

| Bula a răspuns (pentru AlexCristi97):

La salon doar "te tund" la buzunar, nu-ti face nimeni depilare DEFINITIVA garantata.

| AlexCristi97 a răspuns (pentru Bula):

Daca iti faci cu laser e destul de definitiva pentru ca distruge celulele care fac parul, ocazional mai trebuie sa iti faci cate o sedinta, dar intradeva este destul de scump, dar daca vrei, platesti.

| AlexCristi97 a răspuns (pentru NYØ2002):

In niciun caz, de asta esti barbat, nu trebuie sa fii fin ca o femeie, sa nu ai fir de par pe corp si femeile apreciaza barbatii

| Bula a răspuns (pentru AlexCristi97):

Nu exista "destul de definitiva".
Ori este DEFINITIVA, ori NU.

Daca cresc fire noi, atunci nu este definitiva, doar temporara.

| Dalmore a răspuns:

Nu există epilare definitivă. Citește despre epilarea cu lumină, e mai eficientă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Epilare definitiva se face doar cu electroliza și necesita mai multe ședințe

| NYØ2002 explică (pentru anonim_4396):

Si toate sedintele alea cat costa?

| anonim_4396 a răspuns (pentru NYØ2002):

Nu știu da te asigur ca nu sunt ieftine deloc, chestia e ca nu prea găsești oriunde epilare cu electroliza ci doar cu laserul, cu laserul ai avea nevoie de 6 - 8 ședințe da nu e definitiv. Eu mi am făcut o ședință cu laserul la mustață și am dat în jur de 60 de Ron