| UnAltAnonimCelebru a întrebat:

Salutare. Am 19 ani și încă nu mi-a crescut barba, mustața crește și câteva fire de păr pe bărbie. Oare este vreo soluție sa o fac să crească?

3 răspunsuri:
| Whitesnake99 a răspuns:

Minoxidil (Rogaine) 5% spuma sau solutie de doua ori pe zi/1 an jumate + supliment biotina 10000 mcg/zi. Dar parerea mea sa mai astepti pana pe la 21 si sa te documentezi bine de efectele adverse ale Minoxidilului. Bafta!

| Anonimboy17year a răspuns:

Cand eram in profesionala, m-a invatat un ulei sa ma dau cu ulei de Ricin pe fata, m.am dat o data si m.am oprit, el sa ras la cateva zile si dat cu ulei in fiecare seara si acum are o barba mare si deasa, zici ca nu.i el daca.ti arat doua poze. Dai cu ulei de ala ca e 5 lei la farmacie si in 2 luni daca te razi pe fata o data la 5zile, (chiar daca n.ai par dai pe fata cu lama) vei avea barba fara doar si poate

| Vali1000 a răspuns:

Nu mai tin minte exact dar la mine cred ca de 17 ani a început să crească.
Poate o creste mai încet la tine intreaba medicul de familie.