| Denisse69 a întrebat:

Am si eu o intrebare:Ce cosmetice as putea sa folosesc pentru scoala? Cat mai natural pentru ca acum este si zapada si imi fac aia baie

Răspuns Câştigător
| Tommitza a răspuns:

Buna! Eu as opta pentru fond de ten, dermatograf numai la radacina genelor din partea superioara a ochiului, mascara gel pentru sprancene, ca sa nu se duca in toate directiile si niste strugurel pentru protectie putintel colorat. Fara rimel, ca vei arata ca un raton dupa frecusul cu zapada si fara blush, pentru ca frigul oricum te va imbujora si... fara pudra, pentru ca nu este cald, astfel sa nu reziste fondul de ten.

6 răspunsuri:
| EvaneSScence a răspuns:

Cat mai natural, cum bine ai zishappy
Putin gloss pentru buze, protector contra frigului, dar discret.
Si atat.

| AmanoYuno a răspuns:

Balsam de buze(foarte bun :cel cu violete si trandafir de la yves rocher)
putin creion de ochi eventual

| Dianatips a răspuns:

Categoric fond de ten (Maybelline-Jade) uita toate miturile cum ca fondul de ten strica pielea si asa mai departe, e chiar indicat sa iti pui fond de ten sau pudra pe fata cand iesi afara, astfel nu permiti impuritatilor sa intre in pori (mai ales daca faci dus cu 30 de minute inainte sa iesi) iar astfel eviti cosurile si punctele negre. In final, eu recurg la fond de ten, rimel si balsam de buze big grin

| Iulia100rock4ever a răspuns:

Puntin fard de pleoape deschis, strugurel si fond de ten

| GreenHouseEnquieries a răspuns:

Depinde pentru ce!

| Sara67 a răspuns:

Crema de zi si un hidratant pentru buze