| Ericsiatat a întrebat:

Cine poate sa imi spuna si mie care sampon anti matreata este cel mai bun fiindca am folosit aproape toate produsele de pe piata si inca nu pot sa scap de matreatra

Răspuns Câştigător
| adorciocolata a răspuns:

Foloseste sampoane speciale din farmacii sau mai scumpe (Wella Professionals, Kerastase, L'Oreal Professionnels etc). Ar mai fi in magazine de la Syoss, de la Pantene sau de la Gerovital. Sper ca te-am ajutat!

10 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

Sincer? Niciunul! Cel putin eu am incercat destule(chiar si sampoane bio) si tot au fost agresive cu bietul meu scalp. Vad ca multa lume ti-a recomandat Gerovital, sa stii ca intr-adevar sunt ceva mai bunute. Eu am fost destul de multumita de cum mi-a ramas parul dupa spalare, chiar daca de matreata n-am scapat. Nici nu-mi mai fac sperante laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nizoral este cel mai bun, il iei din farmacie si costa vreo 40 lei. E mai mult tratament.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si ca sa intreti parul dupa foloseste sampoanele de la Gerovital. In Cora sunt mai ieftine cu 4 lei.

| Diia94 a răspuns:

Sincer eu am folosit palmolive (era albastru) chiar a fost bun acum vezi ce faci

| muceacitalinda a răspuns:

Buna! nu e cazul sa il speriem. ti-as recomanda balsam de par de la farmacie si un sampon din acel set, eu am avut rose si e foarte bun, nu stiu daca se gaseste l-am primit cadou. sampon nivea contra matreti cu un balsam, sampon dove contra matreti tot cu un balsam luat de a farmacie. exista samponuri contra matreti de barbati. funda daca consider ca merit. succes!

| muceacitalinda a răspuns (pentru muceacitalinda):

Poti sa iei si din carefour unde sunt si alte variante

| Ericsiatat explică (pentru muceacitalinda):

Sincer, am incercat majoritatea sampoanelor anti matreata si de la nivea si de la dove si de la mai multe. iti multumesc pentru raspuns. o sa incerc si gerovitalul sa vad daca functioneaza asa ca funda ia cel cu gerovital. iti multumesc happy

| muceacitalinda a răspuns (pentru Ericsiatat):

N-ai pentru ce, nu am spus ca vreau funda ...si intr-adevar tu decizi. totusi mi-a facut placere sa te ajut ..paapa :*

| AmiraAlina a răspuns:

Head shoulders

| Brunette91 a răspuns:

Syoss, Gerovital!