| Stefan_Gutman_1995 a întrebat:

Am si eu o intrebare daca ma poate lamuri cineva. Normal dupa ce aplici un strat de gel pe unghiile naturale ar trebui uscate 2min la lampa uv, dar dupa cele 2 minute gelul nu este uscat calumea. De ce? Si ce as putea face in privinta asta sa nu mai fiu nevoit sa las mai mult de 2 min la lampa?

4 răspunsuri:
| F12345 a răspuns:

Ce gel folosesti? Schimba neoanele dacă nu-ti usucă nici-o marcă de gel

| Stefan_Gutman_1995 explică (pentru F12345):

Imi usuca dar foarte greu. Se dta si 10 min la lampa sa se usuce iar lampa este noua cumparata de 4 zile

| F12345 a răspuns (pentru Stefan_Gutman_1995):

Poate pui strat prea gros

| Stefan_Gutman_1995 explică:

Am incercat si in strat mai subtire si tot la fel usuca. Se sta si 10min cu o mana pana sa se usuce calumea catusi de putin.