| Roxanaelena1922 a întrebat:

Bună dragilor!
Am o întrebare, pentru fete.
Ultima data acum doua săptămâni sau mai mult, mi-am dat jos unghiile și astăzi mi le-am pus iar, însă nu-mi stătea gelul și nu e prima data când am pus cu acel gel..lampa este de 54 de W ceea ce cred eu ce e buna... însă nu-mi sta gelul... țin sa precizez ca unghiile mele sunt de o sensibilitate mare, subțiri și ca le-am tot pilit.
O alta întrebare ar fi : Pe alte unghii prinde gelul? Mi-as dori sfaturi, tutoriale dacă se poate! Mulțumesc, pupici.

Răspuns Câştigător
| AnastasiaK a răspuns:

Incearca sa vezi niste tutoriale, sa verifici daca faci aplicarea cap-coada cum trebuie. Sunt multe erori care pot aparea pe parcurs si nu stiu sa ti le enumar pe toate (precizez ca nu sunt tehnician de unghii).

7 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Auzi întrebare "Pe alte unghii prinde gelul?" laughing pai dacă n-ar prinde nu și-ar mai pune nimeni unghii cu gel.
Poate nu sunt gelurile de calitate, poate omiți o etapa când le pui, poate nu le ții suficient sau prea mult...cine știe, nu doar unghiile sunt de vina.

| Roxanaelena1922 explică (pentru Catrice):

Mdea, mersi...

| Catrice a răspuns (pentru Roxanaelena1922):

Mdeah cu placere

| AnastasiaK a răspuns:

Folosesti deshidrator? Daca nu, s-ar putea ca asta sa fie problema.

| Roxanaelena1922 explică (pentru AnastasiaK):

Buuună!
Da, folosesc... ma gândesc poate ca am eu unghiile subțiri, off. Tu ce zici?

| AnastasiaK a răspuns:

Ce inseamna ca nu-ti sta gelul? Adica nu rezista manichiura sau atunci pe moment cand o faci nu prinde?

| Roxanaelena1922 explică (pentru AnastasiaK):

Gelul sta cât sta și după de desprinde de pe unghie

| AnastasiaK a răspuns (pentru Roxanaelena1922):

Incearca sa vezi niste tutoriale, sa verifici daca faci aplicarea cap-coada cum trebuie. Sunt multe erori care pot aparea pe parcurs si nu stiu sa ti le enumar pe toate (precizez ca nu sunt tehnician de unghii).