| love1 a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru cele care se pricep la arta machiajului. Trebuie sa ies in oras intr-o seara, probabil la un bar sau un restaurant si am optat pentru o rochie nici nu chiar simpla, eleganta si putin stridenta, o rochie alb-negru. Dilema mea este insa machiajul. Ce culori se potrivesc? Am parul negru, pielea alba si ochii caprui.
Va multumesc anticipat pentru sugestii si le astept cu nerabdare

Răspuns Câştigător
| JustInCase_1628 a răspuns:

Mi se pare interesant machiajul asta http://www.youtube.com/user/LadyDyvine#pe/u/20/ixWgvMYgna0, fata este foarte talentata, te poti inspira de la ea, pentru ca are filmulete pentru mai multe tipuri de machiaj. Distractie placuta! :-)

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Îți trebuie un machiaj de seară.
http://stil.acasa.ro/......-8980.html
http://www.machiajul.ro/tag/machiaj-ochi-caprui/
Distracție plăcută.
Pa, pa.

| simonanegru271207 a răspuns:

Iti recomand machiajul pe care il folosesc eu mai ales daca spui ca ai rochita putin stridenta: fond de ten sau baza de machiaz pleoape dai cu alb sa luminezi fata dupa care daca ai fard de obraz dai pe pleoapa cat sa acoperi 3/4 fardul alb dupa dai cu creion doar deasupra o linie fina fina (asta daca nu poti renunta la creion daca ai ochii mari si expresivi mai bine nu dai eu una dau doar cand am ochii obositi sa mai maschez consecintele oboselii)rimel, si neaparat ruj rosu dupa care pui un servetel intre buze pentru un efect cat mai natural incearca inainte sa vezi daca iti place desi zic ca fiind bruneta cu pielea deschisa la culoare o sa arati super

| nicoleee a răspuns:

Pentru genul asta de rochie cel mai bine se potriveste un machiaj clasic: fond de ten mat, putin blush in obraji, fard de pleoape cat mai apropiat de culoarea tenului si putin iluminant, tus doar pe pleoapa superioara, iar buzele date cu rosu clasic si conturate in prealabil. Aaa, mascara din belsug doar pe genele superioare si nu ar strica nici sprancenele putin creionate. Plus ca este un machiaj care se potriveste oricarei fizionomii. Bafta! happy

| elvirrra a răspuns:

Un ruj rosu...machiaj cat mai natural... pooop