| mydarkestdays a întrebat:

Sunt foarte palida ..gen pielea mea este alba ca branza...dar ochii mei sunt caprui si parul meu este castaniu. cu ce culori sa ma machiez si ce culori sa port?

2 răspunsuri:
| Amilik a răspuns:

Daca ai pielea deschisa la culoare este indicat sa porti haine cat mai viu colorate(cian, albastru, rosu, Orange, violet, verde). In ceea ce priveste machiajul pentru ochii caprui este indicat fardul albastru, chiar si rimel albastru, pentru a-i pune in evidenta. Poti incerca si nuante de verde si lila.
Recomandari:
- Nuante puternice de albastru, maro, albastru-gri, pruna, auriu, vanilie, tonuri de violet si mov, maro (culoarea nucsoarei) ar fi cele mai bune alegeri pentru ochii caprui. De-asemenea poti folosi doua tonuri de fard, insa trei sunt si mai bine
- Tonuri diferite de metalic: auriu, bronz, marouri si roz – pot accentua privirea
- Farduri mai deschise decat culoarea ochilor creeaza un look natural, in timp ce fardurile mai inchise vor crea un look dramatic. Dar in mod clar, cel mai bine poti afla experimentand.

Paleta de culori-cheie:
Albastru, albastru-gri, violet - Foloseste un mix intre ele, dar nu uita sa le imbini in asa fel incat sa para ca se disperseaza o nuanta in alta
http://stil.acasa.ro/......-8980.html

| Smileforme40 a răspuns:

Cred ca ti s-ar potrivi culorile deschise:roz, bleu, crem.Depinde si de cum te imbraci si de dispozitia pe care o ai in momentul respectiv.In general este foarte apreciat machiajul natural in randul fetelor.Cum te simti tu bine, asa iti si sta! Atitudinea conteaza de fapt! Fundita?:d