| AlinaBuc a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru fetele din Bucuresti. Vreau sa-mi fac parul permanent iar problema este ca multe coafeze fug de permanent ca de diavol si nu reusesc sa gasesc o coafeza capabila si dispusa sa-mi faca permanentul. Daca stiti vreun salon unde v-ati facut v-as fi recunoscatoare. va pup

2 răspunsuri:
| lumy4u a răspuns:

Buna,eu sunt coafeza,de ce spui ca toate fug de permanent? de ex,ai intrat vreodat intr-un salon si ai intrebat, si coafeza ti-a spus ca nu se poate FARA a se uita la parul tau? atunci inseamna ca fug, Dar, daca s-a uitat la parul tau si a tras de firul tau de par si apoi au spus ca nu se poate, inseamna ca permanentul ti-ar putea distruge parul.solutia de permanent este cea mai nociva, este nevoie de 3 teste,daca le treci cu brio, iti poti face permanent, daca nu, crede-ma, poti ramane cheala!

| lumy4u a răspuns:

Plus ca depinde si de lungimea firului de par, daca ai parul ft lung, el atarna greu, si permanentul nu tine nici o saptamana