| danutsa04 a întrebat:

vreau sa imi dau pierce in buric dar insa nu stiu ce branula sa imi iau adica numarul...am auzit sa gri este ok? am si in limba dar nu se potriveste branula de limba cu ceea de buric pentru ca este mai mica...help!

Răspuns Câştigător
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Din cate stiu eu grosimea unui pierce de buric este la fel cu unul de limba... Si grosimea tijei e de 1, 6... Sunt cele mai subtiri (pentru buza, spranceana, etc) care au tija de 1, 2. Vezi ca e pretentios pierce-ul de buric. Si se vindeca greu.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma fata, da aia din limba se potriveste cu aia de ...mai jos cu doua palme de buric? cand eram in clasa a noua, in 1979, citeam in revista magazinul despre piercing. o moda folosita in occident de catre o societate in putrefactie. erau in timpul revolutiei sexuale cand intrau in legalitate prostitutia, perversiunile, unele droguri.sant30 de ani de atunci. tu cum ai ramas asa in urma? de abia acum? si de ce zici ca help? aveau dreptate ca era o societate in putrefactie.deja si la noi a inceput sa miroase fetid si rau. dar nu ma mira.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti trebuie flexura gri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu o intrebare ce inseamna pierce?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu in buric mi-am bagat cu branula gri.si in limba tot cu branula gribig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti trebuie flexura gritongue

| iceman a răspuns:

Buna
Iti recomand un salon specializat unde vei gasi raspuns la toate intrebarile tale.
Nu iti recomand sa iti acasa, riscul de infectii mult prea mare.

cu respect iceman