| andreea9176 a întrebat:

Am si eu o nelamurire...Crede-ti ca daca mi-as aplica vopsea de par intr-o nuanta de blond peste saten deschis exista sanse sa devin portocalie?laughing)sau sa aiba nuante rosiatice?

Răspuns Câştigător
| pixbitza a răspuns:

Nuanta de blond sa nu fie f deschisa! daca vrei blondul ala platinata o sa fie greu sa-l obtii acasa cu vopsea din supermarket. depinde ce ton de saten deschis ai... culorile naturale la lumina au o stralucire gri sau kaki. in cazul asta trebuie sa aplici un blond care bate tot asa. nu opta ceva cu "as"-cenusiu.
daca satenul tau e natural nu iti mai fa griji degeaba. opteaza pentru un blond natural si o sa iti iasa ok mai mult ca sigur.

3 răspunsuri:
| OmuVerde a răspuns:

De ce nu incerci cu henna? sau cu vopsea portocalie direct. happy

| andreea9176 explică:

Crek nu m-am facut inteleasalaughingdeci vreau blond, nu portocaliulaughing

| andreea9176 explică:

Pixbitza, raspunsul tau a venit cam tarziulaughing) am facut deja greseala:light as blond, deci iti dai seama. mi-a iesit galben, ca puiullaughing. in fine, am reparat cu un saten deschis, care mi-a iesit ciocolatiu...asta estelaughing mersi oricum:*