| SuperLover a întrebat:

Cine ma ajuta sa aleg o vopsea fara amoniac care sa prinda bine? Am auzit ca cea de la Garnier ar fi buna. Are si nuante de blond deschis? Parul meu e saten deschis si as vrea sa fiu un blond mai deschis.

3 răspunsuri:
| R_9329 a răspuns:

Nu exista nici o vopsea permanenta de par fara amoniac ci doar cu inlocuitori care in timp va afecta parul happy. Dar daca vrei sa te vopsesti iti recomand de la L'oreal. Funda?

| bya_7831 a răspuns:

Du`te intr-un salon care lucreaza cu Alfaparf Milano (este un brand de vopsea profesionala)si intreaba de gama ton pe ton, vor sti ei de ce ii intrebi, este o vopsea f buna fara amoniac.Incearca sa cumperi vopseaua de la ei si sa te faci acasa, pentru ca e f simplu si iti ia o groaza de bani la salon. funda?

| crista012 a răspuns:

Eu m-am vopsit prima oara cu vopsea Garnier fara amoniac, blond cenusiu. mi-a iesit un ciocolatiu f frumos, asa ca m-am vopsit si a doua oara...de cand m-am vopsit prima data parul meu a inceput sa cada f mult, suvite intregisad Nu stiu daca de la vopsea e dar si parul mi-e f uscat.de 3 luni mi-am tot facut masti cu ulei de ricin, galbenus de ou, vitamina A si ulei de masline si parca parca incepe sa-si revina dar mai am f putin par in capsad aaa si ink ceva:vopseaua asta nu mi se mai ducestraight face ultima data m-am vopsit in august si nici acum nu s-a dusstraight face nici nu mai stiu ce sa-i facsad