| f1d a întrebat:

Am si eu o problema am nasu cam urat cel putin asa mi se pare mie, poate e si din cauza deviatiei de sept intrebarea mea este... daca imi fac operatia de sept sa`mi fac operatie si la nas sa mi`l indrept? sau sal las asa cum?

2 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Prin insasi operatia de deviatie de sept se remodeleaza nasul.Nu vreau sa te sperii dar operatia de deviatie de sept presupune spargerea oaselor septului (desigur sub anestezie!) si scoaterea a ce este in plus, si apoi se pune un fel de ghips pentru ca ele(oasele) sa se intareasca in forma care o vrei! Daca tot faci o astfel de interventie, care este dureroasa (dupa) si te umfi si te invinetesti pe la ochi, fa-o macar definitiv.Este posibil ca chirurgul, la dorinta ta sa faca si rinoplastie, in masura in care el poate.La mine asa s-a intamplat!

| Lorelai a răspuns:

Da fa-ti operatie. Decat complexata toata viata cu nasul tau, mai bine suferi putin, iar dupa aceea te simti super in pielea ta. Bafta.