| Laurrius a întrebat:

Ce poate sa imi mentina nasul desfundat in afara de sprayuri nazale care provoacă dependența? Asta pana imi fac operatia de deviatie de sept, intr-un an. Nu sunt racit sau ceva, am nasul înfundat din cauza deviatiei de sept. Ajutati-ma.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Spray-urile cu apa de mare, de exemplu Nazomer.

| zilog a răspuns:

Nu ai nevoie de operatie pentru ca ciobanii scuptorii macelarii vor taia din tine studentii veniti in practica care au dat spaga sa macelearesca si ei pe cineva.

vezi ca exista niste furtune care se pot baga in nas si largesc gaurile si le tin tot timpul deschise
asa ca vei putea respira bine fara stresuri pentru ca acele chestii din platic cauciuc tin narile larg deschise asa ca nu mai ai nevoie de toti macelarii
care vor ciopli la intamplare din time
riscand sa iti scape vreo dalta in creier
pentru ca de acolo pana la creier nu este vorba de cat de cativa milimentri si te pot accidenta la creier
nu neaparat sa te omoare ci poate sa ramia handicapat sau paralizat sau leguma sau cu probleme nurologce
tu cine crezi ca face operatia
medicul sau un practician care a facut si el o scoala profesionala acum a dat spaga sa fie si el lasat sa opereze pe cineva

| Laurrius explică (pentru zilog):

Si unde gasesc furtun d ala? mersi pentru raspuns am bagat la cap

| dinaprilie a răspuns:

Poti sa faci aerosoli ori cu un aparat dedicat special sau clasic cu prosopul pe cap deasupra unei oale cu apa calda si ceva musetel in ea.

| EcceHomo a răspuns:

Clipsuri nazale sau aerosoli.

| Laurrius explică (pentru EcceHomo):

Clipsurile nazale au efect doar atunci cand le port sau isi mentin efectul si dupa ce le dau jos?

| EcceHomo a răspuns (pentru Laurrius):

Doar când le porți. Mai mult pentru noapte sunt.