| B_7797 a întrebat:

Am si eu o problema: cum fac sa nu mi se increteasca parul daca l-am intins cu placa, cand merg in club? saptamana viitoare merg la un bal si vreau sa merg cu parul intins, dar mereu mi se increteste foarte tare cand transpir (parul meu natural e cret) am luat ceva ce "cica" il face sa stea relativ drept. a stat destul de drept, dar fiindca in mare parte a timpului a fost prins in coada cand am iesit afara. daca as tranpira s-ar increti destul de tare. ce sa fac? vreun sfat? truc? AJUTOR big grin...

5 răspunsuri:
| Sara2 a răspuns:

Foloseste o placa de calitate cu teflon si ceramica, eu am Remington, nu mi se onduleaza nici daca il prind coc, cand il desfac e la fel de tzipla, si rezista 4-5 zile, mai exact pana la urmatoarea spalare pe cap

Răspuns utilizator avertizat
| Tynnna a răspuns:

E vorba de un intreg proces de indreptare a parului aici. Poti incepe prin folosirea unui balsam bun care sa iti descalceasca bine parul(ma stiu pe mine ce bataie de cap imi da) si apoi sa il usuci cat mai drept. http://www.divahair.ro/......fara_placa dupa ce il usuci poti sa folosesti placa pentru a-l indrepta impreuna cu un ulei antionduleuri Frizzaway de la Bes(mai scrie pe sticla Special Effects Hair Graffiti). E destul de bun si rezistent la umiditate, dar trebuie sa il comanzi la salon. Costa aprox 40 ron si arata asa http://www.beautyromania.ro/beautyromania/eshop/0/0/5/33-FRIZZAWAY. Sper ca te-am ajutat cu ceva. :*

| madalinamady a răspuns:

Foloseste fixativ, daca stii ce inseamna

| FlOrYjelll a răspuns:

Da-i cu fixativbig grinbig grinbig grin