| AliceAnnnnna a întrebat:

Am și eu o problema legată de corpul meu. Îmi doresc foarte mult sa fiu slaba și cu forme dar acest lucru nu se poate. De exemplu dacă ma îngraș am fund și sâni (de la grasime) însă problema este ca fac o burta cât casa nici prin blugii largi nu o pot ascunde și fac și gusa. Când slăbesc și arat finut la fata și am un abdomen plat, pieptul îmi devine plat și fundul foarte lăsat și mic, drept. De picioare nu mai zic ca mi se văd tibiile înfiorător de subțiri.
Cum pot face sa arat bine și sa am sâni și tot ce trebuie fără sa îmi dispară toată carnea de pe mine după ce slăbesc? Dacă sunt puțin mai carnoasa îmi apare burta și gusa. Nu mai pot crying

12 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

In poza de profil arăți destul de bine!
Sfatul meu: sport și o alimentație sănătoasă și echilibrată!

| Apokales a răspuns:

Trebuie faci exercitii de forta pentru masa musculara, asa nu vei avea burta cand vei slabi, vei avea fund. Dar nu garantez ca vei avea si sanii la fel de mari, decat daca te-ai ingrasa. Este cel mai bun lucru pe care-l poti face. Atingi mai multe punct din target-ul dorit si fara costuri, plus ca sportul vine si cu alte beneficii.

| Vântulalb a răspuns:

Slaba si cu forme? Iti dai seama de contradictie? Nu, altfel nu postai asta.

| AliceAnnnnna explică (pentru Vântulalb):

Slaba nu in sensul acela skinny.
Slab poți sa fii și la 61 kg la 1m65. Eu dacă ajung la 58 kg îmi apare gusa. Dacă slăbesc la 55 (3 kg) ma văd ca o linie dintr-o parte. Asta e problema la mine. Se vede enorm diferenta dacă pierd 1 kg și dau jos de unde nu trebuie, iar apoi pun unde trebuie si in plus unde nu trebuie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci ciorba de văcuță cu acea gușă happy

| Apokales a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu ca nu esti rau. Este resemnare in postarea ta laughing. N-ai facut nimic de cand am vorbit de conditia ta, este resemnare. rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru Apokales):

Pai și eu fac ciorba XL rolling on the floor
Nu am făcut, dar mâine mă duc să cumpăr un pat deci ies din zona de confort laughing

| Apokales a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi place ca stii de gluma. Altul poate ma injura pana acum. Sau ai facut-o deja?!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Apokales):

Da, e cu efect întârziat laughing știu de gluma cu cei care știu să facă glume in limita bunului simt, iar văd că tu ști și ai și intuiție buna.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Apokales):

De ce ți-ai schimbat nickname ul? laughing

| Apokales a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe asta l-am adoptat pe mai multe platforme, plus ca exista Oracolul TPU si nu-mi place sa se faca vreo asociere.

| PaulBarosanu a răspuns:

Exercitiul e solutia