| zuzukaeu a întrebat:

Am si eu o problema, ma simt f rau. am decis sa merg la coafor sa imi tund putin din varfuri. i-am explicat la tipa de acolo de la salon sa imi ia max de doua degete din lungimea parului, in final m-am trezit ca mi-a luat f mult, venind acasa constat ca la spate era putin mai scurt m-am dus sa ai spun sa mi-l indrepte la spate, mi la indreptata dar dupa aceia a zis ca nu sta bine si trebuie sa mai ia putin din el peste tot sa stea bine, m-am trezit tunsa scurt de la un par de lungime medie pana la umeri.sunt disperata imi vine sa plang de ciuda cum e posibil ma duc cu par lung si vin acasa tunsa scurt... ce sa fac sa ma linistesc ca imi vine sa plang, ma simt oribil cand ma uit in oglinda si ma vad...crying nu suport, nu imi place este o tragedie pentru mine mai ales ca creste greu parul imi trebuie luni de zile sa creasca cat a fostcrying

Răspuns Câştigător
| DenissaDeea a răspuns:

Te rog nu te supara de indiscretia mea... dar ai mers singura la coafor? ...in mod normal se ea pe cineva de companie nu este indicat sa mergi singura...
In plus de asta tu nu ai avut maini sa o slutesti cum si-a batut ea joc de parul tau sai faci la fel si tu ce ti-a facut ea tie... Un bon dupa tunsoarea ceruta de tine nu ti-a dat...Cu bonul o poti trage la raspundere...Eu daca eram in locul tau te asigur ca nu mai avea un fir de par pe cap...Nu ai de ce te descuraja, in viata un om intampina si bune si rele.si trebuie sa le infrunti si sa treci peste ele sa mergi mai departe cu optimism...

23 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Te inteleg perfect desi eu cand m-am dus la coafor aveam parul destul de scurt, dar mergeam la nunta fratelui meu si asa ca m-am gandit sa-l mai aranjez putin... Oricum eu nu prea mai am par laughing asa ca ma gandeam ca o idee era suficient - peste ureche si la spate. In final - tipa de la salon a tot povestit ba cu mine, ba cu altcineva de langa mine. La un moment dat am intrebat-o daca mai are mult de taiat... ca eu vreau creierul sa mi-l pastrez intreg laughing
Oricum la nunta numai fratele meu era tuns mai scurt decat mine, si bineinteles ca n-am avut cum sa-l aranjez. Dar in schimb pana toamna am avut avantajul de a nu transpira abundent si pe la sfarsitul lui septembrie imi statea chiar bine parul... La intrebarea mea - de ce m-a tuns atat de scurt - tipa mi-a zis ca e vara afara si nu vroia sa imi fie cald... Asta da raspuns. Noroc ca nu era masea sau creier - parul creste inapoi - cand creste - ca la mine se gandeste de doua ori pana creste... happy
Zambeste, esti frumoasa si tunsa scurt si este mai aerisit, vine vara (daca mai fulguie ca acum nu prea stiu cand vine) si in plus este mai usor de intretinut.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Stiu ca e neplacut, dar nu e in nici un caz o tragedie. Multumeste-i lui Dumnezeu ca esti sanatoasa, ca toate sunt in regula, ca ai casa, masa si tot ce-ti trebuie. Daca tu te simti asa, cum ar trebui sa se simta pacientele carora le cade paul din cauza vreunei boli?

auran
| auran a răspuns:

Mergi la shoping, fa-ti cateva suvite care sa te prinda, schimba-ti modul de a te machia, profita sa-ti schimbi total lookul. NU dispera. Si mie imi creste parul greu iar partea caraghiosa este ca avand parul ondulat niciodata nu este egal pentru ca NICIODATA nu este tuns corect.

carla
| carla a răspuns:

Hahha hai mai Zuzu, nu este asa dramatic! Doar nu ai ramas cheala! Te sfatuiesc sa vezi partea amuzanta a ''aventurii'' la coafor, acum ai un nou look, macar stii cum iti sta mai bine. Daca nu-ti place si nu-ti place, poarta sepci, palarii etc pana mai creste. Zuzu...vine primavara.zambeste si bucura-te de viata! happy

| kh1ss a răspuns:

Cumpara o peruca, cu toate ca nu e cazul...parul creste

| zuzukaeu explică:

Cineva mai sus spunea mai in gluma mai in serios sa nu ma mai uit in olinda, nu asta e solutia trebuie sa ma uit si sa ma obisnuiesc cu noua tunsoare, e si chestie de obisnuinta.assiris vreau sa spun ca cu toate ca eram dezamagita si cu lacrimi in ochi ma uitam in oglinda si incercam sa zambesc chiar a ajutat ...si incerc sa vad partea buna a lucrurilor si anume ca inainte sa ma tund varfurile inca mai erau cu negru care s-a incapatanat sa ramana acolo dupa o decolorare cu ocazia asta m-am scapat de ele si am parul de aceiasi culoare! o sa ma obisnuiesc nu am ce face incerc sa ma linistesc.

| zuzukaeu explică:

Ma simt groaznic o sa ziceti ca exagerez dar m-am trezit dimineata m-am dus la baie si cand m-am vazut in ce fel arat am inceput sa plang nu pot sa concep cand eu am spus claar sa-mi taie doar varfurile asta-i bataie de joc, ce am pomenit eu de tuns scurt>>? imi vine sa ma duc la ea sa-i zic cateva dar nu imi sta in caracter.doamne ma duc sa imi aranjez parul frumos si pe banii mei ma face cum o taie capul! nu-s din cauza asta parca am decazut ma simt descurajata!sad

| zuzukaeu explică:

Vreau sa va raspund la fiecare cate putin in primul rand va multumesc tuturor pentru ca mi-ati raspuns si m-ati icurajat foarte mult.
oliana sunt de acord cu tine in max o saptamana incepe sa se aranjeze...
carla nu era nevoie sa stiu cum imi sta cu parul scurt ca stiam ca nu imi placebig grin
mihaelacorlade:am fost singura din pacate sau nu dar si daca ar fi fost cineva cu mine crezi ca nu se intampla la fel? nu-s ce ai vrut sa zici dar pot sa te asigur ca nu las pe nimeni sa-si bata joc de mine, nu am suportat m-am dus la ea si m-am luat de ea(cu toate ca nu imi sta in caracter dar numai asa puteam si eu sa fiu cu sufletul impacat)in final imi zicea sa ma pun pe scaun sa imi mai taie din el sa mi-l mai aranjeze zic nu ma mai dau pe mana ta pentru nimic in lume, ce vrei sa ma lasi cheala? nu ma intereseaza zic imi dai banii inapoi, cand a auzit a dat pe spate zic nu-i nimic lasa ca atunci rezolvam altfel(ne-am certat)mi-a dat banii numai pe tuns nu si pe spalat si uscat ca na...sad nu era vb pentru mine de bani era vb ca si-a batut joc si nu puteam sa trec cu vederea sa ma las umilita acum ca am infruntato ma simt mai bine ma simt mai usurata atat am putut si eu sa fac pentru mine macar!

| zuzukaeu explică:

Pai ar trebui sa o prind sa o tund si eu la fel cum ma tuns ea, te chinui atat sa iti ingrijesti un par lung si te trezesti tunsa scurt e ca si cum te-ar fi prins pe strada cineva si te-a tuns fara voia ta, nu reusesc sa-mi revin nu imi vine sa ies din casa cu freza asta imi pun sapca pe cap.ma terminat experienta asta.pana acum o gramada de bani pentru sampon pentru cresterea parului, ulei de ricin vitamina A, tinctura de brusture, crema pentru cresterea parului, fiole de toate
dar orice as ace e normal ca parul la loc peste noapte nu o sa-l am trebuie sa treaca timp.sad

| zuzukaeu explică:

Ea era sefa care sefa?

assiris
| assiris a răspuns:

Daca ai fost "zuzu" acum nu ai alta sansa si ori plangi ori nu, parul tot va creste dar... in timp. Sfatul meu, priveste-te in oglinda si râzi fata draga, zâmbetul si râsul cu pofta alunga si stresul si supararea. Uita-te in oglinda adu-ti aminte ce ti-am spus si râzi... vreau sa te aud...

| Lory_2572 a răspuns:

Mai Zuzu...eu te inteleg...sunt in aceeasi situatie, deci suntem colege de suferinta...Cred ca au o pasiune nebuna 'stilistele' de la noi in a taia parul cat mai scurt. Din pacate nu avem ce face, ne resemnam si...asteptam sa creasca.Nu te mai imbolnavi de nervi, nu are rost, oricum parul nu va creste mai repede.Si eu inca mor de ciuda, dar... m-am obisnuit cu ideea...

| kitiku a răspuns:

Cel mai bine e sa accepti situatia si sa faci haz de necaz, ca si eu am patit-o si de atunci merg doar la coafor si daca vad ca ceva nu-mi convine in timp ce ma tunde zic. trebuie sa inveti sa spui NU

| otypa a răspuns:

No nu te stresa o sa treci si peste asta...incearca sa iti faci o freza mai noua sunt sigura ca o sa iti aranjezi parul cumva si o sa-ti placa ...no inca 3-4luni si ai parul cum inainte.hm

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Lini+steste-te, faptul e deja consumat! Acum va trebui sa iti faci masaje capilare mai dese, si o sa creasca! +, mi-aduc aminta ca mai demult am citiundeva ca mzca rock, si mai ales sunetele bateriei, stimuleaza cersterea parului! Totusi trebuia sa te uiti in oglinda si s-o opresti cand nu era prea tarziu! Eventual, ia in calcul si o plangere la protectia Consumatorului! Success!

| Klara a răspuns:

Si pe mine m-au ciopartit. Aveam un par lung si ondulat, si m-a pus dracul sa mi-l indrept. M-am trezit ca imi taie tot mai mult, tot mai mult... zic "Doamna, dar nu mai taiati, v-am spus maxim 5 cm)...Asta mi-a luat vreo 20 cm. Cel mai nasol moment a fost cand cica...eram gata...si m-am uitat in oglinda. Nu-mi venea sa cred. Dintr-un par. zic eu.superb...m-am pricopsit cu un par pana la umeri, asa zis "indreptat". Noroc ca mi-a mai crescut cat de cat, dar nu ma mai tund never ever ever.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In maximum 1 saptamana o sa ti se aranjeze singur si iti va placea
apoi o sa astepti sa creasca si...gata. nu are rost sa te mai stresezi, parul e taiat, asa ca nu ai ca face. aranjeaza-l frumos si...capul sus!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am patit la felhappy
aveam parul pana la mijloc sh m-a tuns bob dar pana l nivelul umerilor.
la fel faceam si eu.

eu zic sa nu te mai panichezi.va creste la loc.
spala-l mai des ca sa creasca mai repede.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa te dai cu ulei de ricin in combinat cu vitA uleiul de ricin il ajuta sa creasca mai repede si vitA il intareste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu o reclami sefei si nu o tunzi si pe ia la fel?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai parerea mea este sa tili aranjezi cu iti place tie adica intr-un fel sa iri stea bine pentru ca stiu prin ce treci

| Paula a răspuns:

Ar trebuii sa o dai in judecata pe aia laughing pe bune nu se cuvine angryangryX cerei despagubire smugsmug

| CenturyChild a răspuns:

1. Nu te mai uita in oglinda big grin
2. Asculta niste muzica sau citeste o carte, ceva care sa te relaxeze
3. Priveste partea buna: pana creste va fi mult mai usor de ingrijit ( periat, spalatwinking )
4 Gandeste- te ca o sa ti creasca repede la loc happy